Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Balladyna

Balladyna

Warszawa 10.11.2014

Przedstawienie teatralne

Dnia 30 października 2014 roku została zorganizowana wycieczka do Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu na spektakl Balladyna zrealizowany w wersji klasycznej na podstawie lektury J. Słowackiego przez aktorów wrocławskiego Teatru Artenes. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas III wraz z opiekunami. Trzecioklasiści zgodnie przyznali, iż przedstawienie bardzo im się podobało. Po raz kolejny okazało się, że Balladyna jest bez wątpienia jednym z najwybitniejszych utworów dramatycznych literatury polskiej, który pomimo upływającego czasu nie stracił na wartości, zaś jego przesłanie jest uniwersalne kulturowo i przez to ponadczasowe.

Uczniowie uporządkowali swoją wiedzę na temat lektury, dzięki czemu w trakcie jej omawiania na lekcjach języka polskiego będą mogli bez problemu ocenić postępowanie głównej bohaterki w kategorii moralnej, zrozumieć mechanizmy zbrodni oraz wskazać i wyjaśnić symbole pojawiające się w dramacie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania