Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 19.12.2014

Magia Świąt Bożego Narodzenia

Dnia 19 grudnia 2014 roku odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowany pod opieką p. Krystyny Wołkowieckiej. Święta Bożego Narodzenia, to czas wyciszenia i refleksji, a przede wszystkim radosnych spotkań z najbliższymi. Właśnie taki nastrój zapanował w naszej szkole podczas dzisiejszego dnia. Uczniowie występujący, przenieśli nas do typowo polskiej rodziny obchodzącej wigilię Bożego Narodzenia, pokazując polskie tradycje związane z Wigilią i świętami panujące w domu. Uczniowie pochylali się nad żłóbkiem Dzieciątka Jezus, przedstawiali swoje problemy, nadzieje, sprawy szkolne, plany na przyszłość, zawierzali siebie, swoje rodziny – wierząc, że Jezus wysłucha ich i będzie czuwać nad nimi przez cały czas. Sceny przedstawione w betlejemskiej szopce, jeszcze raz pozwoliły odczuć, że magia świąt może zagościć w naszej szkole, domach i sercach. Śpiewane przez wszystkich kolędy i pastorałki, wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój pełen nadziei i radosnego oczekiwania na przyjście Dzieciątka Jezus.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania