Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Apel z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Apel z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Warszawa 03.05.2016

Nie wolno nam zapomnieć o przeszłości. Pamiętajmy, że naród, który zapomina o historii własnej ojczyzny traci swoją tożsamość i skazany jest na zagładę

Młodzi "aktorzy", którzy wcielili się w postacie króla, zaborców i posłów sejmowych, starali się pokazać wybrane wydarzenia z czasów panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Przypomnieli zebranym, że Konstytucja 3 Maja 1791 roku była ustawą przełomową, jedną z pierwszych na świecie. Uczniowie zadbali o stosowne stroje i rekwizyty. Uroczystość wzbogaciły patriotyczne wiersze i pieśni. Ceremonii towarzyszyła prezentacja multimedialna.

Wszyscy uczniowie tego dnia byli ubrani odświętnie. Nasza szkolna uroczystość stała się okazją do wspólnego świętowania, do rozmów na temat współczesnego patriotyzmu i dumy z bycia Polakami.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania