Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Apel wychowawczy III a.

Apel wychowawczy III a.

Warszawa 12.12.2016

Toleruję zachowując granice. Toleruję, ale tylko wtedy, gdy ty nie ranisz innych ludzi, gdy ich nie krzywdzisz. Granicą tolerancji jest zawsze dobro drugiego człowieka.

Trzydziestego listopada 2016 roku odbył się w naszym gimnazjum apel wychowawczy klasy 3 a pt. "Tolerancja". Myślą przewodnią przedstawienia były słowa księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego"Największą mądrością jest umieć jednoczyć nie rozbijać".

Aktorzy przedstawienia w kilku scenkach ukazali przykłady zachowań świadczące o braku tolerancji. Treści prezentowanych piosenek nawiązywały do tematyki tolerancji. Każdy człowiek, nieważne jak wygląda, jakie ma poglądy czy upodobania, jaki styl życia, czy jest niepełnosprawny, zdrowy, czy chory, jakiej słucha muzyki, ma takie same prawa. Człowiek tolerancyjny szanuje cudze poglądy, ale być tolerancyjnym, wcale nie znaczy, że mamy się zgadzać na złe zachowania.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania