Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Angielski z przedszkolakami

Angielski z przedszkolakami

Warszawa 29.11.2017

Gimnazjaliści z własnej inicjatywy zaangażowali się w czytanie książek w języku angielskim dzieciom i raz w tygodniu, po zajęciach w szkole udają się do Przedszkola Miejskiego nr 5 w Lubartowie oraz do Akademii Przedszkolaka.

Co więcej, chętnie i samodzielnie przygotowują wcześniej tematykę zajęć, pomoce dydaktyczne i obmyślają zabawy dla dzieci. Starsi uczniowie naszej szkoły nabywają podczas tych spotkań cenne umiejętności, jak kreatywność, otwartość, cierpliwość, wrażliwość na potrzeby i zainteresowania maluchów. Przedszkolaki natomiast mają miłe urozmaicenie, są zainteresowane gośćmi i z przyjemnością bawią się i uczą nowych słówek. Podczas zajęć  dzieci dotychczas miały okazję poznać historyjki z książek wielkoformatowych - Big Books oraz poznać i utrwalić angielskie nazwy zwierząt, warzyw i owoców, członków rodziny czy nauczyć się kilku piosenek.

Zainteresowanie z obydwu stron nie ustaje, więc przygoda z językiem angielskim będzie z pewnością kontynuowana w nadchodzących miesiącach. Spotkania koordynowane są przez wychowawczynie klas IIb i IIIb - p. Małgorzatę Machnikowską i p. Monikę Smyl.

Pozostałe wpisy z tej kategorii