Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Alpinista Bartłomiej Bednarczyk świętował z wolontariuszami.

Alpinista Bartłomiej Bednarczyk świętował z wolontariuszami.

Warszawa 18.12.2017

Dnia 12 grudnia 2017r. podczas święta wolontariuszy w naszej szkole, na zaproszenie opiekunów Szkolnego Klubu Wolontariusza pani Anety Głębockiej-Wysok i pani Iwony Bugno przybył specjalny gość pan Bartłomiej Bednarczyk- Alpinista, zdobywca Korony Gór Polskich oraz takich szczytów jak Mont Blanc, Grand Paradiso, Kazbek i Elbrus.


W czasie spotkania z wolontariuszami pan Bartek podzielił się wiedzą, doświadczeniem i wspomnieniami z wypraw. Swoje wspomnienia ilustrował wieloma zdjęciami, które bardzo interesująco i szczegółowo omawiał. Zaproszony gość przyniósł ze sobą również wyposażenie niezbędne do wypraw wysokogórskich. Każdy z obecnych mógł dotknąć i obejrzeć sprzęt alpinisty. Wyjątkową atrakcją była również możliwość poczęstowania się liofilizowanym jedzeniem, które spożywają wspinacze górscy, a którym poczęstował uczestników spotkania pan Bartek. Trwający około 120 minut wykład zakończył się podziękowaniem uczniów za interesujący wykład i słodkim poczęstunkiem, podczas którego słuchacze mogli osobiście porozmawiać z panem Bartkiem o Jego wielkiej pasji do gór.

Pozostałe wpisy z tej kategorii