Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Aktywnie spędzamy ferie

Aktywnie spędzamy ferie

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 19.02.2017

Zwiedzanie Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim

Dnia  17 lutego 2017r.   opiekunowie SKO -  pani Anna Świątek  i pani Krystyna Wołkowiecka   zorganizowały  dla SKO –wiczów, wolontariuszy zwiedzanie Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim. Muzeum to, powstało w 2005 r., zlokalizowane w budynku hrabiny Łubieńskiej. Założone na podstawie uchwały Rady Miasta, korzysta z kilku pomieszczeń rezydencji.W zbiorach kolekcje poświęcone historii miasta i rejonu, pamiątki fotograficzne, dokumenty, kolekcja ikonograficzna, mapy. Ekspozycje stałe prezentują: dzieje miasta w malarstwie i grafice artystów mińskich oraz dzieje Ochotniczej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Muzeum organizuje wystawy czasowe, wydaje publikacje, prowadzi działalność edukacyjną, lekcje muzealne i spotkania poświęcone historii, koncerty, współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Mińska Mazowieckiego, Towarzystwem Pamięci 7 Pułku Ułanów Lubelskich, Bractwem Rycerskim Ziemi Mińskiej, Stowarzyszeniem Miłośników Sztuki w Mińsku Mazowieckim. Dom przy ul. Okrzei 16 (dawniej też jako ul. Długa) zwany willą lub pałacykiem, w końcu też pałacem Łubieńskiej, jest obecnie siedzibą Muzeum Ziemi Mińskiej. Budynek ten stanowi jeden z piękniejszych obiektów architektonicznych w naszym mieście. Został wzniesiony w końcu lat 30 XX w, wg projektu arch. Michała Sławińskiego (1883-1940, zamordowany w Katyniu), a w drugiej połowie lat. 40. został przebudowany po zniszczeniach w lipcu 1944 r. i wtedy dopiero otrzymał obecną bryłę.Mieliśmy okazję zwiedzić muzeum a w nim wystawę narzędzi tortur. Czas który wspólnie spędziliśmy był bardzo miłym i aktywnie spędzonym wypoczynkiem.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania