Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum w Kozłowie
AKTYWNI  DLA  KLIMATU

AKTYWNI DLA KLIMATU

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum w Kozłowie
Warszawa 20.01.2014

„ ZMIENIAJ NAWYKI - NIE KLIMAT!" - ogólnopolska kampania edukacyjna dla klimatu

Pięcioosobowy ekozespół z naszej szkoły w składzie: Karolina Skóra, Kinga Trzaska, Wiktoria Baran, Damian Lasota, Karolina Tabor  pod przewodnictwem p. Małgorzaty Mazela bierze udział w ogólnopolskim konkursie na temat klimatu i działań podejmowanych na rzecz jego ochrony. Konkurs jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pt. „Zmieniaj nawyki - nie klimat!”, dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Organizatorem konkursu jest Fundacja Ośrodka  Edukacji  Ekologicznej, która  posiada   wieloletnie  doświadczenie   w    promocji i rozpowszechnianiu wiedzy na temat ekologii oraz realizacji projektów edukacyjnych mobilizujących całe społeczności we wspólnym działaniu.

Konkurs łączy w sobie wiele dziedzin współpracy społecznej, pozwala uczniom zrealizować swoje ambicje i pomysły, zdobyć wiedzę, nowe doświadczenia i umiejętności społeczne,  podjąć się  wyzwań i sprawdzić  swoje  możliwości,   rozwinąć  twórcze  myślenie o ekologii i ochronie środowiska, odkryć swoje możliwości i talenty, poznać nowych ludzi, odnaleźć  się   w    nowej    sytuacji   zadaniowej,   nauczyć    się     współpracy     w   grupie   i   radzenia   sobie   w konfliktach zespołowych,  uzyskać  szacunek   wśród   koleżanek, kolegów i nauczycieli,  podnieść autorytet szkolny wśród innych placówek oświatowych,  dobrze się bawić,  zdobyć dla siebie, opiekuna i szkoły - cenne nagrody.

Uroczysty   finał    konkursu,    z   wręczeniem    nagród     dyplomów,    odbędzie   się   dnia 12.06.2014 r. w Warszawie.   

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania