Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
AktorSKO improwizacyjne spotkanie  z Jerzym Rogalskim.

AktorSKO improwizacyjne spotkanie z Jerzym Rogalskim.

Warszawa 11.12.2017

11 grudnia 2017 roku w KDK grupa Talentowiczów uczestniczyła w warsztatach "Filmoteki szkolnej"- wydarzenie zorganizowane w ramach Filmoteki Narodowej - Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Podczas dwugodzinnego spotkania Jerzy Rogalski - charakterystyczny aktor polskiego małego i dużego ekranu opowiedział  o swojej edukacji, pracy zawodowej i twórczości. W ujmujący sposób scharakteryzował i omówił zagrane przez siebie role m.in. w filmie “Jak rozpętałem II wojnę światową”, “07 złoś się”, “Plebania”. Oczywiście pan Rogalski ma na swoim koncie dużo więcej znakomitych ról, których z uwagi na ich ilość nie sposób wymienić. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość zapoznania się  z podstawami gry aktorskiej, poznali ćwiczenia emisyjne, poznali metody stosowane przez aktorów podczas przygotowań do roli, elementy ruchu scenicznego oraz improwizacje na scenie i przed kamerą. W trakcie spotkania aktor niejednokrotnie podejmował się także recytacji wielu dzieł znanych pisarzy. Wszyscy byli zachwyceni i jednocześnie zdumieni wspaniałą dykcją i donośnym głosem pana Rogalskiego .  Uczestnicy spotkania zaprezentowali także  przygotowane przez siebie interpretacje znanych utworów, za co zostali pozytywnie ocenieni przez znanego aktora.Spotkanie to było bardzo interesujące i pouczające. Odbywało się w przyjemnej i ciepłej atmosferze.  Wielu uczestników  skorzystało z okazji nabycia autografu aktora.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania