Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
AktorSKO improwizacyjne spotkanie  z Jerzym Rogalskim.

AktorSKO improwizacyjne spotkanie z Jerzym Rogalskim.

Warszawa 11.12.2017

11 grudnia 2017 roku w KDK grupa Talentowiczów uczestniczyła w warsztatach "Filmoteki szkolnej"- wydarzenie zorganizowane w ramach Filmoteki Narodowej - Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Podczas dwugodzinnego spotkania Jerzy Rogalski - charakterystyczny aktor polskiego małego i dużego ekranu opowiedział  o swojej edukacji, pracy zawodowej i twórczości. W ujmujący sposób scharakteryzował i omówił zagrane przez siebie role m.in. w filmie “Jak rozpętałem II wojnę światową”, “07 złoś się”, “Plebania”. Oczywiście pan Rogalski ma na swoim koncie dużo więcej znakomitych ról, których z uwagi na ich ilość nie sposób wymienić. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość zapoznania się  z podstawami gry aktorskiej, poznali ćwiczenia emisyjne, poznali metody stosowane przez aktorów podczas przygotowań do roli, elementy ruchu scenicznego oraz improwizacje na scenie i przed kamerą. W trakcie spotkania aktor niejednokrotnie podejmował się także recytacji wielu dzieł znanych pisarzy. Wszyscy byli zachwyceni i jednocześnie zdumieni wspaniałą dykcją i donośnym głosem pana Rogalskiego .  Uczestnicy spotkania zaprezentowali także  przygotowane przez siebie interpretacje znanych utworów, za co zostali pozytywnie ocenieni przez znanego aktora.Spotkanie to było bardzo interesujące i pouczające. Odbywało się w przyjemnej i ciepłej atmosferze.  Wielu uczestników  skorzystało z okazji nabycia autografu aktora.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień