Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Akcja "Podziel się magią Świąt"

Akcja "Podziel się magią Świąt"

Warszawa 20.12.2013

W okresie przedświątecznym Samorząd Uczniowski wspólnie ze Szkolną Kasą Oszczędności naszej szkoły z inicjatywy uczennicy klasy IIIB zorganizował akcję charytatywną pod tytułem „Podzięl się magią Świąt!” na rzecz Zespołu Placówek Wychowawczo Opiekuńczych w Rzeszowie. Celem akcji była zbióka środków czystości , artykułów spożywczych oraz szkolnych.

~~Ogromne zaangażowanie młodzieży naszej szkoły miało również oddźwięk w środowisku lokalnym. Oprócz zbiórki przeprowadzonej na terenie gimnazjum, dzięki przychylności Księdza Proboszcza naszej parafii, na terenie Kościoła odbyła się zbiórka funduszy po niedzielnych Mszach Świętych. Zebrane pieniądze przeznaczono na zakup wymienionych wyżej artykułów.
W akcji brali udział również członkowie Rady Rodziców, którzy przekazali zakupione artykuły spożywcze. Szczególnym zaangażowaniem wykazał się Pan Marian Stachowicz, który nie tylko wsparł akcję finansowo, lecz także poświęcił swój prywatny czas na dostarczenie zebranych podarunków do placówki  w Rzeszowie.
We wtorek 17 grudnia 2013 delegacja w osobach Pana Mariana Stachowicza, Martyny Stachowicz oraz Wiktorii Skopińskiej udała się do Rzeszowa w celu przekazania zebranych środków.
„Największą satysfakcją było dla nas serdeczne powitanie oraz szczere uśmiechy na twarzach dzieci” – mówi Martyna Stachowicz.
Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.
Na szczególne uznanie zasługuje uczennica Martyna Stachowicz, inicjatorka pierwszej takiej akcji w naszym Gimnazjum. Jej pomysł jest doskonałym przykładem rozwijającej się samorządności w naszej szkole. Jesteśmy dumni, że mamy w szkole uczniów, którzy potrafią poruszyć serca innych. Wierzymy, że za jej przykładem pójdą kolejni gimnazjaliści.   
Dziękujemy Radzie Rodziców a w szczególności Panu Marianowi Stachowiczowi, za zaangażowanie i czynny udział w akcji.
Dziękujemy Księdzu Proboszczowi Stanisławowi Polkowi, za okazaną życzliwość.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom spoza naszej szkoły.
Dziękujemy również wszystkim uczniom naszego gimnazjum, którzy zaangażowali się w akcję i pokazali, że pamiętają o innych.  

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania