Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Akcja dochodowa SKO - sprzedaż prac plastycznych naszych uczniów

Akcja dochodowa SKO - sprzedaż prac plastycznych naszych uczniów

Warszawa 08.02.2014

W środę, 5 lutego br. podczas zebrania z rodzicami odbyła się w naszej szkole w ramach konkursu "Spółdzielnia Dobrych Serc" akcja dochodowa.

Pani dyrektor, rodzice i nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej licytacji wyjątkowych prac plastycznych gimnazjalistów oraz mogli zakupić okolicznościowe dekoracje świąteczne - kartki i pisanki wykonane na zajęciach artystycznych podczas ferii zimowych. Celem tej niezwykłej akcji była zbiórka środków pieniężnych na zakup sprzętu sportowego do uprawiania nowoczesnych form wychowania fizycznego. Obecni rodzice i nauczyciele niezwykle zaangażowali się w przebieg licytacji, toteż prace plastyczne dość szybko znajdowały swoich nabywców. Szczególną uwagą publiczności cieszył się prowadzący imprezę Kamil Trzpis (uczeń kl. IIIa), który skutecznie i z humorem zachęcał kupujących do podwyższania kwot, za co zostawał nagradzany gromkimi brawami. Zaznaczyć należy, że każde dzieło zostało szczegółowo zaprezentowane przez współprowadzące imprezę Karolinę Żelasko i Klaudię Kozioł (kl. IIIa). Zmagania kupujących rodziców i nauczycieli przybierały momentami zawziętą rywalizację, której efektem były wysokie ceny sprzedawanych prac.

Największą kwotę osiągnęło dzieło wykonane przez drugoklasistów, które zakupił bardzo aktywny w całej licytacji pan Andrzej Magdziak. Niecodziennym gestem wykazał się pan Janusz Leśniak, który wylicytowaną pracę podarował społeczności szkolnej.

W wyniku przeprowadzonej licytacji prac plastycznych i elementów dekoracyjnych uzyskaliśmy łączną kwotę 703 zł. Wszystkim rodzicom składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie i ofiarność. Wiemy, że zawsze możemy na Was liczyć!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania