Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Akademia

Akademia

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 05.05.2016

225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 5 maja 2016r. w ZS w Latowiczu odbyła się gminna akademia upamiętniająca 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły  udowodnili, że potrafią w sposób ciekawy przedstawić losy Polski, wcielając się w różne postacie historyczne. Na scenie pojawił się: król Polski - Stanisław August Poniatowski, nasi zaborcy: król Prus - Fryderyk, cesarz Austrii - Franciszek Józef oraz władczyni Rosji - caryca Katarzyna. Mogliśmy zobaczyć również twórców konstytucji: Stanisława Małachowskiego, Hugo Kołłątaja i Ignacego Potockiego.

Młodzi aktorzy bardzo chętnie i dostojnie,  wystąpili w strojach nawiązujących do tamtych czasów. W sytuację Polski wprowadzili wszystkich narratorzy, a całą uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Wierzymy, że była to barwna lekcja patriotyzmu, dzięki której mogliśmy przypomnieć ważne chwile z historii naszego kraju.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania