Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa we Wróblińcu
AFRYKA...

AFRYKA...

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa we Wróblińcu
Warszawa 24.03.2015

KONKURS GEOGRAFICZNY „Afryka kontynent biedny i bogaty”

Dnia 6 marca 2015 roku o godzinie 10.00 w Gimnazjum nr 20 we Wrocławiu rozpoczął się IX DOLNOŚLĄSKI MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS GEOGRAFICZNY„Afryka kontynent biedny i bogaty”, w którym udział wzięło 95 uczniów  szkół z całego województwa dolnośląskiego, w tym także i nasza szkoła reprezentowana przez  Bartosza Małysz i Joannę Wasielewską pod opieką pani Doroty Piec.

Organizatorami konkursu byli  Gimnazjum nr 20 im. Profesora Alfreda Jahna we Wrocławiu,  Instytut Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego.  Honorowy patronat nad konkursem  objęli : Ogród zoologiczny we Wrocławiu i Instytut Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego.

 W etapie międzyszkolnym konkursu uczniowie odpowiadali pisemnie na zestaw pytań przygotowanych przez organizatorów. Ocenę prac przeprowadzała komisja konkursowa wyłoniona spośród nauczycieli gimnazjum nr 20. Zakres tematyczny konkursu obejmował zagadnienia z zakresu geografii fizycznej Afryki, podział  na regiony, ludność autochtoniczna i jej  pochodzenie, podział, gospodarkę oraz walory turystyczne a także podstawowe umiejętności uczniów z geografii. Niestety naszym uczniom nie udało się zająć czołowych miejsc, ale wykazali się bardzo dużą wiedzą, ponieważ test okazał się bardzo trudny obejmujący zagadnienia na poziomie studiów. Po napisaniu testu uczniowie, za drobną opłatą, zostali zaproszeni do Zoo, aby mogli zwiedzić Afrykarium.

Pozostałe wpisy z tej kategorii