Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Absolwenci Jedynki w Spółdzielni Dobrych Serc

Absolwenci Jedynki w Spółdzielni Dobrych Serc

Warszawa 28.02.2018

Wieczór 26 lutego 2018 roku przejdzie do historii Jedynki jako wyjątkowy przede wszystkim ze względu na fakt, że na jednej scenie spotkali się absolwenci i uczniowie naszej szkoły, aby wspólnie wystąpić przed tak licznie zgromadzoną publicznością, wspierając działania Talentowiczów.

Uczestników  łączy nie tylko krasnostawska Jedynka, w której zdobywali podstawy wykształcenia, ale sam Krasnystaw, miasto urodzenia, miasto zamieszkania, miasto  inspiracji do poszukiwania „nowych nieodkrytych dróg".

Imprezie utrzymanej w konwencji miłości towarzyszyła myśl, że „Nie można pytać o życia sens, można mu tylko sens nadać… Cała wielkość naszej przygody polega na życiu, które przychodzi z pustymi rękoma, lecz opuścić nas może wzbogacone i przekształcone…”.

Koncert dostarczył  przede wszystkim dużej  porcji muzyki, tańca i poetyckiego słowa. Miłych wrażeń dostarczyli bowiem niezwykli wykonawcy. Koncert uświetnili znani artyści występujący na polskich scenach: Adrain Makar-zwycięzca programu "Mam talent" 2015 oraz Jacek Dzik - uczenik programu "Szansa na sukces".  Wśród absolwentów znaleźli się także:

  • Agnieszka Błaszczak,
  • Patryk Mąka,
  • Iga Dudzińska,
  • Wiktoria Król,
  • Zespół Apostolika,
  • Iga Czwórnóg,
  • Beata Miciuła,
  • Grzegorz Stefańczyk.
  • Marcin Chytrosz

Uczestnictwo znanych solistów miało wyjątkowy charakter ze względu na wzruszającą  tematykę zaprezentowanych utworów oraz bezinteresowne wsparcie naszych działań.Niejednemu widzowi zakręciła się w oku łza wzruszenia, gdy na jednej scenie zobaczył wspólnie śpiewających absolwentów i uczniów krasnostawskiej Jedynki.Niezapomnanych wrażeń dostarczył także  wspólny występ ojca Marcin Chytrosz (wokal) i syna- Kuba Chytrosz( perkusja).

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień