Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
96 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

96 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Warszawa 12.11.2014

Uroczysty apel

W miniony piątek w naszej odbyła się uroczysta akademia z okazji przypadającej w tym roku 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość, w której udział wziął poczet sztandarowy szkoły, rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego.  Akademię uświetnił swą obecnością chór szkolny, który wykonał znane pieśni legionowe. Uczestnikom apelu zapadły również w pamięci wiersze patriotyczne w wykonaniu naszych recytatorów. Duże zainteresowanie zebranych wzbudziła projekcja animowanej historii Polski. Krótki film przedstawiał przełomowe wydarzenia w życiu naszej ojczyzny. Piękne biało-czerwone tulipany, które stanowiły element dekoracji tej uroczystości i zwróciły szczególną uwagę uczestników spotkania, a wykonali je uczniowie na zajęciach artystycznych.

 Mamy nadzieję, że ta niecodzienna lekcja historii zostanie na długo zapamiętana przez naszych gimnazjalistów.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania