Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
72. rocznica próby odbicia więźniów ze szkoły w Latowiczu

72. rocznica próby odbicia więźniów ze szkoły w Latowiczu

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 29.02.2016

akademia

Z okazji 72. rocznicy próby odbicia więźniów przetrzymywanych i torturowanych przez żandarmerię niemiecką w budynku szkoły w Latowiczu, odbyła się akademia upamiętniająca tamto wydarzenie.
W obecności sztandarów Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  i Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  zabrzmiał hymn szkoły, którym rozpoczęto uroczystość. Następnie pani dyrektor Wiesława Kosobudzka przywitała przybyłych gości, uczniów i nauczycieli, którzy chcieli oddać hołd ofiarom poległym w tym miejscu.  W widowisku słowno – muzycznym przygotowanym przez p. Monikę Świderską i p. Małgorzatę Wardzyńską – Soćko we współpracy z p. Ewą Sudą i p. Jerzym Zawadką wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Artyści recytowali wiersze, a chór szkolny przy akompaniamencie zespołu śpiewał pieśni powstańcze oraz wojskowe.  Na zakończenie uroczystości przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli kwiaty i znicze pod pamiątkową tablicą.                                                                                                      

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania