Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
3 MAJA

3 MAJA

Warszawa 07.05.2014

Zorganizowaliśmy gminną akademię z okazji 223.rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji

W tym roku przypadła nam w udziale organizacja akademii gminnej z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 10.00. Po Mszy św. delegacje wszystkich instytucji z Gminy Borowa złożyły kwiaty pod pomnikiem oddającym cześć ofiarom wojny.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej. Młodzież zaprezentowała montaż słowno-muzyczny dotyczący okoliczności uchwalenia pirwszej polskiej konstytucji. Mieszkańcy mogli podziwiać wszechstronne zdolności artystyczne naszej młodzieży. Były wzruszające wiersze i pieśni patriotyczne, był też prawdziwy król i posłowie, była prezentacja multimedialna z podstawową wiedzą historyczną. Na oczach publiczności powstawał obraz malowany przez jedną z uczennic. Całości dopełnił przepięknie zatańczony polonez w prawdziwych szlacheckich strojach.

Zadbaliśmy też o biało-czerwone kotyliony, w których zostało wykorzystane logo naszej szkoły, a także przygotowaliśmy plakaty - zaproszenia rozwieszone w wielu miejscach na terenie gminy Borowa. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania