Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
20 listopada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 20.11.2014

Znam Prawa Dziecka i obowiązki ucznia

 

Dnia 20 listopada 2014r. w ZS w Latowiczu, odbył się apel poświęcony Ogólnopolskiemu Dniu Praw Dziecka pod hasłem: Znam Prawa Dziecka
i obowiązki ucznia. Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku. W tym roku obchodzimy 25 lecie uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka. Podczas apelu uczniowie  prezentację  multimedialną. Na korytarzu gimnazjum, uczniowie gimnazjum wykonali gazetkę ścienną, poświęconą powyższej tematyce. Chcielibyśmy, aby dzieci i dorośli zawsze pamiętali o prawach dziecka oraz o obowiązkach, jakie się z nimi wiążą.

Do czego mam prawo?

Zapewne każde z nas zdaje sobie sprawę, że jest kimś wyjątkowym, ważnym i niepowtarzalnym, nie zawsze jednak wie, w jaki sposób to nazwać
i wypowiedzieć. Jeżeli mamy szczęście żyć w kochającej się rodzinie nasze poczucie godności jest czymś naturalnym i nie wyobrażamy sobie, żeby mogło być inaczej. Nasi rodzice i opiekunowie zdają sobie sprawę, że nie jesteśmy jeszcze w pełni dojrzali i że do naszego pełnego i harmonijnego rozwoju potrzebne jest spełnienie specjalnych warunków zawartych w Prawach Dziecka.

PRAWA DZIECKA:
PRAWO DO ŻYCIA,  OCHRONY ZDROWIA  I ROZWOJU
PRAWO DO WYCHOWANIA W RODZINIE
PRAWO DO PRYWATNOŚCI
PRAWO DO WYPOWIEDZI
PRAWO DO NAUKI
PRAWO DO ŻYCIA BEZ PRZEMOCY
PRAWO DO POSZANOWANIA GODNOŚCI
PRAWO DO RÓWNEGO TRAKTOWANIA

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania