Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Dialog międzypokoleniowy

Dialog międzypokoleniowy

Warszawa 31.01.2019

„Babci i Dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba”- o tym wiedzą najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Osobom starszym należy się szacunek, nie tylko ze względu na wiek, ale przede wszystkim na role, jakie pełnią w życiu rodzinnym. Są często ogniwem scalającym rodzinę, źródłem wiedzy o przodkach, przekaźnikami ważnych wartości, tradycji i zwyczajów. Uwzględniając te wartości doskonale rozumiemy, że należy włączać aktywnie seniorów w życie młodych pokoleń w celu budowania pomostów opartych na wzajemnym szacunku, zrozumieniu potrzeb, trosce o uczucia i dobro innych.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w  naszej szkole  odbyły się uroczystości podkreślające ważność tego święta oraz rolę, jaką pełnią dziadkowie w życiu młodego pokolenia.Na zakupionej w poprzedniej edycji programu TalentowiSKA scenie uczniowie mogli zaprezentować przygotowany program artystyczny.Z okazji spotkania z dziadkami poinformowano gości o możliwości zakupienia pierników oraz rozprowadzanych cegiełek, z których dochód przeznaczony będzie na realizację kolejnego projektu TalentowiSKA a mianowicie budowę i wyposażenie zielonej sali.Uczestnicy spotkania chętnie przystąpili do podjętej przez Talentowiczów akcji okazując jednocześnie dużą aprobatę do podejmowanych przez szkołę działań i  końcowych efektów.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

UWAGA KONKURS!

17.10.2019
Członkowie SKO przygotowali kolejny konkurs na miesiąc listopad oraz wykonali gazetkę pt: " Oszczędzać, jak to łatwo powiedzieć"... :)
Więcej UWAGA KONKURS!

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień