Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Dialog międzypokoleniowy

Dialog międzypokoleniowy

Warszawa 31.01.2019

„Babci i Dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba”- o tym wiedzą najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Osobom starszym należy się szacunek, nie tylko ze względu na wiek, ale przede wszystkim na role, jakie pełnią w życiu rodzinnym. Są często ogniwem scalającym rodzinę, źródłem wiedzy o przodkach, przekaźnikami ważnych wartości, tradycji i zwyczajów. Uwzględniając te wartości doskonale rozumiemy, że należy włączać aktywnie seniorów w życie młodych pokoleń w celu budowania pomostów opartych na wzajemnym szacunku, zrozumieniu potrzeb, trosce o uczucia i dobro innych.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w  naszej szkole  odbyły się uroczystości podkreślające ważność tego święta oraz rolę, jaką pełnią dziadkowie w życiu młodego pokolenia.Na zakupionej w poprzedniej edycji programu TalentowiSKA scenie uczniowie mogli zaprezentować przygotowany program artystyczny.Z okazji spotkania z dziadkami poinformowano gości o możliwości zakupienia pierników oraz rozprowadzanych cegiełek, z których dochód przeznaczony będzie na realizację kolejnego projektu TalentowiSKA a mianowicie budowę i wyposażenie zielonej sali.Uczestnicy spotkania chętnie przystąpili do podjętej przez Talentowiczów akcji okazując jednocześnie dużą aprobatę do podejmowanych przez szkołę działań i  końcowych efektów.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania