Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Odnowi oblicze ziemi-  Orszak Trzech Króli

Odnowi oblicze ziemi- Orszak Trzech Króli

Warszawa 06.01.2019

6 stycznia tradycyjnie jak co roku społeczność Jedynki wzięła udział w organizowanym przez Parafię Trójcy Przenajświetszej, Urząd Miasta, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Krasnostawski Dom Kultury – Orszaku Trzech Króli.

Przemarsz barwnego korowodu rozpoczął  się Mszą św. o godzinie 12. w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej. W tej niezwykłej uroczystości nie zabrakło władz miasta, rodziców, uczniów. Cudowną aranżację i wielkie duchowe widowiSKO przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem siostry Stanisławy. Uroczystość  uświetnił  występ scholi przygotowanej przez  panią Litkowską z MDK. Następnie  barwny korowód  podążając za Mędrcami ze Wschodu złożył Dary Nowonarodzonemu Dzieciątku na Krasnostawskim Rynku, gdzie  wielka krasnostawska społeczna wspólnota mogła kolędować i poddać się głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu słowami św.Jana Pawła II  zachęcającymi do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego jutra , budowania dobra w naszej Ojczyźnie i do osobistej pracy nad przemianą naszych serc.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania