Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Bo ja lubię czytać i już...

Bo ja lubię czytać i już...

Warszawa 01.03.2018

Nie wszystkie lektury szkolne są nudne. Uczniowie Jedynki wzięli udział w kolejnej edycji międzyszkolnego konkursu czytelniczego „Lektury da się lubić”, organizowanego przez bibliotekę szkolną.

Tym razem uczestnicy konkursu zmierzyli się z książką Wandy Chotomskiej „Pięciopsiaczki”. W drodze po „laur zwycięstwa” musieli wykonać  różnorodne zadania wymagające znajomości treści lektury, pomysłowości, koncentracji, wrażliwości estetycznej i współpracy w grupie, bo w tym roku,  po raz pierwszy, nie był to konkurs indywidualny,  ale drużynowy.  Drużyny z klas drugich  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 4 w Krasnymstawie rywalizowały w sześciu konkurencjach, obejmujących: test wiedzowy, układankę obrazkową, kolorowankę skojarzeniową i  kalambury.

Niewielka różnica punktów pomiędzy poszczególnymi zespołami po podsumowaniu sześciu  konkurencji świadczy o dużej wiedzy i zaangażowaniu wszystkich uczestników konkursu. 

Ostatecznie, pierwsze miejsce zdobyła drużyna z klasy 2a z PSP nr 1, tuż za nią drużyna z klasy 2b PSP nr 1  i trzecie miejsce   klasa 2a z PSP nr 4.Wszystkim serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że lektury mogą wzbudzać takie emocje i wyzwalać tyle kreatywności u młodych czytelników.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania