Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Bo ja lubię czytać i już...

Bo ja lubię czytać i już...

Warszawa 01.03.2018

Nie wszystkie lektury szkolne są nudne. Uczniowie Jedynki wzięli udział w kolejnej edycji międzyszkolnego konkursu czytelniczego „Lektury da się lubić”, organizowanego przez bibliotekę szkolną.

Tym razem uczestnicy konkursu zmierzyli się z książką Wandy Chotomskiej „Pięciopsiaczki”. W drodze po „laur zwycięstwa” musieli wykonać  różnorodne zadania wymagające znajomości treści lektury, pomysłowości, koncentracji, wrażliwości estetycznej i współpracy w grupie, bo w tym roku,  po raz pierwszy, nie był to konkurs indywidualny,  ale drużynowy.  Drużyny z klas drugich  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 4 w Krasnymstawie rywalizowały w sześciu konkurencjach, obejmujących: test wiedzowy, układankę obrazkową, kolorowankę skojarzeniową i  kalambury.

Niewielka różnica punktów pomiędzy poszczególnymi zespołami po podsumowaniu sześciu  konkurencji świadczy o dużej wiedzy i zaangażowaniu wszystkich uczestników konkursu. 

Ostatecznie, pierwsze miejsce zdobyła drużyna z klasy 2a z PSP nr 1, tuż za nią drużyna z klasy 2b PSP nr 1  i trzecie miejsce   klasa 2a z PSP nr 4.Wszystkim serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że lektury mogą wzbudzać takie emocje i wyzwalać tyle kreatywności u młodych czytelników.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

UWAGA KONKURS!

17.10.2019
Członkowie SKO przygotowali kolejny konkurs na miesiąc listopad oraz wykonali gazetkę pt: " Oszczędzać, jak to łatwo powiedzieć"... :)
Więcej UWAGA KONKURS!

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień