Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Powróćmy jak za dawnych lat

Powróćmy jak za dawnych lat

Warszawa 13.01.2018

W ramach łączenia pokoleń organizowaliśmy wspólne spotkania ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy są zainteresowani i chętnie wspierają działania SKOwiczów dotyczące pozyskiwania środków na zakup mobilnej sceny służącej całej społeczności lokalnej. 12 stycznia 2018 roku w Krasnostawskim Domu Kultury wystawiany został spektakl kabaretowo- muzyczny oparty na szlagierach okresu lat 20 i 30 XX wieku, który dostarczył nam wiedzy na temat kultury i obyczajów sprzed blisko stu lat.

Przedstawienie „Powróćmy jak za dawnych lat...” opowiada o kulturze i życiu artystycznym w pierwszej połowie XX wieku. Zostało zrealizowane w formie kawiarenki literackiej, przywołującej osiągnięcia i twórczość artystów tamtego okresu.

Reżyserem  jest instruktor Krasnostawskiego Domu Kultury Hovhannes Aleksanyan. Scenariusz to wspólne dzieło słuchaczy uniwersytetu. Za choreografię odpowiada Krystyna Kobylańska, natomiast aranżację muzyczną przygotowała Małgorzata Lulek.

Nadrzędnym celem inicjatywy jest aktywizacja i pogłębienie współpracy pomiędzy osobami w wieku 60+ w zakresie czynnego spędzania wolnego czasu oraz upowszechniania kultury. Twórcy chcą dotrzeć także do młodszych pokoleń. 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

MAMY TO!

11.11.2019
7 listopada 2019 roku to data warta zapamiętania.
Więcej MAMY TO!