Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
14 marca - Dzień Liczby Pi

14 marca - Dzień Liczby Pi

Warszawa 19.03.2015

Podziwu godna liczba Pi - pisała o niej Wisława Szymborska, matematyk William Shanks przez 15 lat wyliczał 707 cyfr jej rozwinięcia, a szkoły i uczelnie poświęcają jej specjalne wykłady i warsztaty.

Liczba Pi obchodzi swoje święto 14 marca.Dlaczego? Dlatego że Pi w przybliżeniu równa się 3,14! Jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Oznacza stosunek długościo bwodu koła do długości jego średnicy.

W piątek, 13 marca br. również w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Liczby Pi. Uczniowie pod opieką nauczyciela matematyki przygotowali i przedstawili społeczności gimnazjalnej akademię poświęconą tej niezwykle interesującej liczbie.

Występy uczniów udowodniły wszystkim, że matematyka to nie tylko trudne zadania, "suche liczby" i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa.

Celem imprezy było pokazanie uczniom innego oblicza matematyki - pięknej, ciekawej i tajemniczej. Chcieliśmy udowodnić, że matematyka to nie tylko lekcja lub przedmiot szkolny, ale przede wszystkim wyobraźnia, sposób myślenia i narzędzie, które pozwala zmieniać świat.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania