Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych

1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 01.11.2015

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”

1 listopada, czyli Dzień Wszystkich Świętych, to szczególne święto w kalendarzu roku szkolnego. Wyjątkowość tego dnia polega przede wszystkim na głębokiej refleksji, zatrzymaniu się na chwilę w gonitwie codziennych obowiązków i przypomnieniu sobie o ludziach, których nie ma już wśród nas, którzy odeszli, bliskich, nauczycieli, pracowników szkoły...

Z pewnością jest to dzień pełen zadumy i melancholii, w którym każdy z nas uświadamia sobie istotę przemijania. Pamiętajmy jednak, że nie jest to czas smutku, pomyślmy o tym święcie i związanych z nim tradycjach inaczej: to wspaniała okazja, by docenić życie, dostrzec jego piękno i zapragnąć lepiej żyć! – o czym mówi ks. Jan Twardowski „To my mamy się zmieniać. Wszystko robić od nowa, jutro – lepiej niż wczoraj”.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania