Lista wiadomości
Studia ekonomiczne: czy warto rozwijać swój talent w tym kierunku?

Studia ekonomiczne: czy warto rozwijać swój talent w tym kierunku?

WiadomościSKO TalentowiSKO Warszawa 17.06.2014

Ekonomia zajmuje 7 miejsce w rankingu najpopularniejszych kierunków, opublikowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w roku akademickim 2013/ 2014. Na Uniwersytecie Warszawskim o przyjęcie na jedno miejsce ubiegało się ponad 13 osób. Co przyciąga was, absolwentów szkół średnich do nauki tej niełatwej dziedziny?

Wybór studiów to bardzo trudna decyzja, każdy absolwent szkoły średniej ma na uwadze przede wszystkim stabilną przyszłość i pewność zatrudnienia. Niewątpliwie kończąc ekonomię nasze perspektywy zawodowe są szerokie. Możemy, w zależności od wybranej specjalizacji znaleźć się między innymi w: banku, domu maklerskim, towarzystwie ubezpieczeniowym, czy też towarzystwie funduszy inwestycyjnych. Możemy także z powodzeniem rozwijać się w dziale biznesowym firm, których działalność nie ma z ekonomią zbyt wiele wspólnego. Ktoś musi jednak kontrolować ich finanse, na przykład jako księgowy.

Ekonomia musi być w związku z tym nauką szeroką. Wybierając ją możecie specjalizować się między innymi w: analizie gospodarczej, finansach i rachunkowości, gospodarowaniu nieruchomościami, czy też towaroznawstwie. Niezależnie od wybranej ścieżki warto wiedzieć jednak, jakie przedmioty będą realizowane podczas studiów. Podstawowe, z którymi z pewnością się zetkniecie to: statystyka, matematyka i ekonomia. Przedstawiany kierunek studiów jest zatem szczególnie atrakcyjny dla zamiłowanych matematyków. Humaniści również znajdą jednak coś dla siebie. W toku studiów będą uczęszczać na zajęcia z psychologii, prawa, czy zarządzania.

Powszechnie uważa się, że ekonomia nie należy do najłatwiejszych kierunków studiów, ale trud włożony w ukończenie go z pewnością zaowocuje w przyszłości. Absolwenci znajdują zatrudnienie w niemal każdej dziedzinie i na bardzo różnych stanowiskach. A czy Wy wybierając kierunek i rodzaj uczelni wzięliście pod uwagę ekonomię? :)

Pozostałe wpisy z tej kategorii