Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Skawie - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jana Bosko
ŻYWA LEKCJA HISTORII

ŻYWA LEKCJA HISTORII

Warszawa 19.11.2015

Czasy niewoli i powstań narodowych.

W niecodziennej lekcji historii w dniu 18 listopada 2015 roku udział wzięli uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej oraz ich starsi koledzy z klasy drugiej i trzeciej gimnazjum. Prowadzący przy czynnym udziale uczniów zaprezentował lekcje dotyczącą czasów, kiedy państwo polskie utraciło swoją niepodległość.

W niezwykle ciekawy sposób uczestnikom spotkania zostały przybliżone czasy niewoli i powstań narodowych. Prawdziwą frajdę dzieci odnalazły w przymierzaniu munduru żołnierza Armii Księstwa Warszawskiego, powstańców śląskich, żołnierzy pruskich oraz stroju cesarza Napoleona Bonaparte.
Nie obyło się również bez pokazowego strzelania z karabinu. Śmiech i zabawa towarzyszyły zdobywaniu wiedzy, dlatego ta lekcja na długo zachowana zostanie w pamięci uczniów.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Dzień Babci i Dziadka

20.02.2018
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych babć i dziadków
Więcej Dzień Babci i Dziadka

Wyjazd do teatru

20.02.2018
W poniedziałek 20 listopada wyjechaliśmy na przedstawienie ,,Ten obcy''. Spektakl odbył się w Teatrze Kameralnym w Lublinie.
Więcej Wyjazd do teatru

Jestem wzorowym uczniem i dobrym Polakiem

20.02.2018
10 listopada 2017 roku uczniowie klasy I oraz VI i VII zaprosili kolegów i koleżanki, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i szanownych gości w osobach: Pani Anny Olech-Bartoń - Dyrektor Samorządowego Ośrodka Oświaty w Izbicy i Pani Teresy Zych -Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Izbicy do udziału w pięknej uroczystości.
Więcej Jestem wzorowym uczniem i dobrym Polakiem

Śniadanie daje moc

20.02.2018
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Więcej Śniadanie daje moc