Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Łękach Dolnych
Sklep wielobranżowy w przedszkolu??

Sklep wielobranżowy w przedszkolu??

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Łękach Dolnych
Warszawa 21.11.2015

Zapraszamy na zakupy do naszego przedszkola.

Sklepik w przedszkolu.

   W naszym przedszkolu lubimy różne zabawy, dlatego też zorganizowaliśmy kolejny kącik zabawowy. Powstał on z opakowań po różnych produktach spożywczych , kosmetykach, zabawkach , a nawet po lekarstwach, oczywiście pustych...Klasyfikowaliśmy te przedmioty ze względu na ważność i przeznaczenie..i  zorganizowaliśmy nasze stoiska sklepowe!

 Zanim powstał nasz sklep wysłuchaliśmy opowiadania Czesława  Janczarskiego „Gdzie się co kupuje? " . Poznaliśmy naszego misia Uszatka , który miał kłopot ze zrobieniem zakupów, ale my przedszkolaki wiemy jak robi się prawdziwe zakupy. W naszym sklepie jest stoisko z artykułami spożywczymi, warzywniak, stoisko z kosmetykami i środkami czystości, stoisko z czasopismami i apteka. Zorganizowaliśmy  lady sklepowe, kasy fiskalne, mamy też pieniądze: banknoty i monety.

Wybraliśmy  osoby, które będą sprzedawcą i kasjerem, wspólnie wyceniliśmy produkty na naszych stoiskach. Dzieci ustawiały się w kolejkę, dokonując zakupów wybranych towarów, płacąc za nie monetami z portfeli -zabawek. Używamy przy tym form grzecznościowych, bo wiemy jak należy zachować się w sklepie i nie tylko, poznajemy pojęcia związane z robieniem zakupów.

                                  Celem tych zabaw jest :

  • poszerzenie słownictwa czynnego i biernego z zakresu ekonomii,
  • nabywanie umiejętności planowania zakupów oraz ich wartościowania,
  • klasyfikowanie towarów ze względu na ich ważność i przeznaczenie,
  • rozumienie, że ilość pieniędzy jest ograniczona,
  • zdobywanie i utrwalanie wiedzy dotyczącej  sklepu, kupowania, zachowania się w punktach usługowych.

 Musimy się jeszcze nauczyć, że nie możemy mieć wszystkiego, a ilość pieniędzy w portfelu naszych Rodziców może być ograniczona i dlatego istotne jest planowanie zakupów, ocenianie co jest nam niezbędne, a bez czego możemy się obejść.

 Na razie jednak dobra zabawa trwa codziennie i codziennie też przybywa nam nowych produktów do naszego sklepu.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Naukowa Stacja Zabaw PGNiG

18.02.2018
Nasi uczniowie, rodzice i znajomi zaangażowali się w głosowanie na Naukową Stację Zabaw głosząc hasło "Nie pal śmieci, dbaj o dzieci".
Więcej Naukowa Stacja Zabaw PGNiG

Wystawa numizmatyczna

18.02.2018
W lutym zorganizowaliśmy wystawę monet i banknotów. Uczniowie mogli oglądać pieniądze pochodzące z początku XX wieku oraz z czasów PRL.
Więcej Wystawa numizmatyczna

szkolny etap konkursu : Zapobiegajmy pożarom

18.02.2018
Dnia 12.01.2018 r. rozstrzygnięty został szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegamy Pożarom”. Do konkursu wpłynęły 22 prace, w kategorii wiekowej : uczniowie kl. I-III SP. Prace Sebastiana Czarnuch z klasy I a, Błażeja Augustyniak klasa III a, Amira Abu Hameda klasa IIIa, Marysi Kowalów klasa Ib i Akrama Abu Hameda z klasy Ib zakwalifikowały się do dalszego etapu.
Więcej szkolny etap konkursu : Zapobiegajmy pożarom

konkurs : Słownik obrazkowy z języka angielskiego

18.02.2018
W klasach I-III SP w został ogłoszony szkolny konkurs na „Najciekawszy słowniczek obrazkowy z języka angielskiego”. Przedmiotem konkursu było wykonanie słowniczka obrazkowego na jeden wybrany temat, w formie książeczki.
Więcej konkurs : Słownik obrazkowy z języka angielskiego