Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy
Rozwijamy talenty aktorskie!

Rozwijamy talenty aktorskie!

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy
Warszawa 21.12.2016

Być aktorem nie jest łatwo! Naszym uczniom ze Szkoły Podstawowej im.J. Lompy w Lubszy udało się to znakomicie podczas wystawiania jasełek bożonarodzeniowych podczas kiermaszu szkolnego w dniu 11 grudnia 2016r.

„Oto przed nami najświętsza rodzina, wybiła dla ludzi radości godzina. Zbawiciel maleńki przyszedł tej nocy, poczęty z przedwiecznej Boga Ojca mocy”.  Takie słowa zwiastowania usłyszeliśmy  podczas tegorocznych jasełek.

11 grudnia 2016 roku uczniowie z klas 3,4,5 i 6 uroczyście rozpoczęli coroczny „Kiermasz szkolny”, wcielając się w postaci sprzed 2000 lat i odgrywając historię  narodzenia Jezusa. Nie zabrakło aniołów, pasterzy, gospodarzy oraz trzech mędrców. Było trochę smutno, gdy Maryja i Józef szukali noclegu i wesoło, gdy Jezus się narodził i przyszli go odwiedzić pastuszkowie. Nasi młodzi aktorzy sprostali trudnemu zadaniu!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Naukowa Stacja Zabaw PGNiG

18.02.2018
Nasi uczniowie, rodzice i znajomi zaangażowali się w głosowanie na Naukową Stację Zabaw głosząc hasło "Nie pal śmieci, dbaj o dzieci".
Więcej Naukowa Stacja Zabaw PGNiG

Wystawa numizmatyczna

18.02.2018
W lutym zorganizowaliśmy wystawę monet i banknotów. Uczniowie mogli oglądać pieniądze pochodzące z początku XX wieku oraz z czasów PRL.
Więcej Wystawa numizmatyczna

szkolny etap konkursu : Zapobiegajmy pożarom

18.02.2018
Dnia 12.01.2018 r. rozstrzygnięty został szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegamy Pożarom”. Do konkursu wpłynęły 22 prace, w kategorii wiekowej : uczniowie kl. I-III SP. Prace Sebastiana Czarnuch z klasy I a, Błażeja Augustyniak klasa III a, Amira Abu Hameda klasa IIIa, Marysi Kowalów klasa Ib i Akrama Abu Hameda z klasy Ib zakwalifikowały się do dalszego etapu.
Więcej szkolny etap konkursu : Zapobiegajmy pożarom

konkurs : Słownik obrazkowy z języka angielskiego

18.02.2018
W klasach I-III SP w został ogłoszony szkolny konkurs na „Najciekawszy słowniczek obrazkowy z języka angielskiego”. Przedmiotem konkursu było wykonanie słowniczka obrazkowego na jeden wybrany temat, w formie książeczki.
Więcej konkurs : Słownik obrazkowy z języka angielskiego