Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Skawie - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jana Bosko
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Warszawa 11.10.2016

1 września 2016 r.

    1 września, jak co roku, uczniowie ZS w Skawie wraz z rodzicami i nauczycielami rozpoczęli kolejny rok szkolny. Wszyscy, zgodnie z tradycją, spotkali się w kościele na mszy świętej. Po jej zakończeniu przeszli do szkoły i zebrali się w hali sportowej. Tam pan dyrektor, mgr inż. Marek Kościelniak, przywitał wszystkich zebranych, po czym, w obecności Pocztów Sztandarowych, odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego. Następnie uczniowie i ich rodzice zostali poinformowani o zmianach w gronie pedagogicznym.   Dyrektor szkoły wspomniał o kolejnej już rocznicy tragicznego września 1939 r., kiedy agresja ze strony Niemiec uniemożliwiła polskim dzieciom rozpoczęcie nowego roku szkolnego, zapoczątkowała kilkuletnią wojnę, która pochłonęła miliony niewinnych ofiar.  Pan M. Kościelniak podzielił się również refleksjami nt. tego, co w życiu jest najważniejsze, życząc wszystkim zebranym, by kierowali się na co dzień powszechnie uznawanymi wartościami, zapominając o złych myślach i emocjach. Następnie pan dyrektor zaprosił uczniów na spotkania z wychowawcami, w czasie których uczniowie mogli się podzielić wrażeniami z wakacji, wstępnie zaplanować nowy rok szkolny. Pedagodzy przypomnieli dzieciom i młodzieży zasady bezpieczeństwa i szkole i poza nią, po czym wszyscy udali się do domów, by cieszyć się piękną pogodą i popołudniem wolnym jeszcze od zadań domowych.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Dzień Babci i Dziadka

20.02.2018
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych babć i dziadków
Więcej Dzień Babci i Dziadka

Wyjazd do teatru

20.02.2018
W poniedziałek 20 listopada wyjechaliśmy na przedstawienie ,,Ten obcy''. Spektakl odbył się w Teatrze Kameralnym w Lublinie.
Więcej Wyjazd do teatru

Jestem wzorowym uczniem i dobrym Polakiem

20.02.2018
10 listopada 2017 roku uczniowie klasy I oraz VI i VII zaprosili kolegów i koleżanki, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i szanownych gości w osobach: Pani Anny Olech-Bartoń - Dyrektor Samorządowego Ośrodka Oświaty w Izbicy i Pani Teresy Zych -Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Izbicy do udziału w pięknej uroczystości.
Więcej Jestem wzorowym uczniem i dobrym Polakiem

Śniadanie daje moc

20.02.2018
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Więcej Śniadanie daje moc