Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Skawie - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jana Bosko
"OWOCE W SZKOLE"

"OWOCE W SZKOLE"

Warszawa 28.11.2016

Konkurs na najciekawszą rymowankę o owocach i warzywach.

Jak co roku dzieci z kl. I- III uczestniczą  w projekcie "Owoce w szkole". W związku z tym w listopadzie jako jedno z działań towarzyszących został ogłoszony konkurs na najciekawszą rymowankę na temat owoców i warzyw. Rozpoczęło się szukanie rymów... 21 listopada odbyło się wielkie podsumowanie konkursu poprzedzone wspólnym spożyciem porcji owoców i warzyw - dla wzmocnienia sił witalnych.Następnie uczestnicy konkursu śmiało prezentowali przygotowane wierszyki i rymowanki.

Drogą głosowania została wybrana najtrafniejsza rymowanka, którą wszyscy się nauczyli i z zapałem recytowali.Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, a zwycięzcy dyplomy i nagrody. Była to świetna  lekcja uświadamiająca jak ważne są owoce i warzywa w naszej codziennej  diecie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Dzień Babci i Dziadka

20.02.2018
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych babć i dziadków
Więcej Dzień Babci i Dziadka

Wyjazd do teatru

20.02.2018
W poniedziałek 20 listopada wyjechaliśmy na przedstawienie ,,Ten obcy''. Spektakl odbył się w Teatrze Kameralnym w Lublinie.
Więcej Wyjazd do teatru

Jestem wzorowym uczniem i dobrym Polakiem

20.02.2018
10 listopada 2017 roku uczniowie klasy I oraz VI i VII zaprosili kolegów i koleżanki, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i szanownych gości w osobach: Pani Anny Olech-Bartoń - Dyrektor Samorządowego Ośrodka Oświaty w Izbicy i Pani Teresy Zych -Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Izbicy do udziału w pięknej uroczystości.
Więcej Jestem wzorowym uczniem i dobrym Polakiem

Śniadanie daje moc

20.02.2018
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Więcej Śniadanie daje moc