Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Łękach Dolnych
Ekologia jest OK!

Ekologia jest OK!

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Łękach Dolnych
Warszawa 04.04.2016

Przedstawienie z okazji pierwszego dnia wiosny.

Przedstawienie zostało zorganizowane przez uczniów klasy V oraz VI i miało miejsce na forum całej szkoły podczas obchodów pierwszego dnia wiosny.  

Przygotowali oni krótkie scenki mówiące o tym, że ekologia to nie tylko pomaganie środowisku, ale również sposób na zarabianie i oszczędzanie pieniędzy i pokazali na praktycznych przykładach, że zbierając nakrętki, butelki plastikowe czy makulaturę można nie tylko uzbierać pieniądze na bliższe czy dalsze podróże, kupić nowy rower, ale nawet  zrobić karierę w świecie mody, projektując ekologiczne stroje.

W drugiej części zaangażowano do działań wszystkich widzów. Ich zadaniem było zrobienie w grupach klasowego stroju z surowców wtórnych oraz wykonanie plakatu zachęcającego do dbania o czyste środowisko.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Naukowa Stacja Zabaw PGNiG

18.02.2018
Nasi uczniowie, rodzice i znajomi zaangażowali się w głosowanie na Naukową Stację Zabaw głosząc hasło "Nie pal śmieci, dbaj o dzieci".
Więcej Naukowa Stacja Zabaw PGNiG

Wystawa numizmatyczna

18.02.2018
W lutym zorganizowaliśmy wystawę monet i banknotów. Uczniowie mogli oglądać pieniądze pochodzące z początku XX wieku oraz z czasów PRL.
Więcej Wystawa numizmatyczna

szkolny etap konkursu : Zapobiegajmy pożarom

18.02.2018
Dnia 12.01.2018 r. rozstrzygnięty został szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegamy Pożarom”. Do konkursu wpłynęły 22 prace, w kategorii wiekowej : uczniowie kl. I-III SP. Prace Sebastiana Czarnuch z klasy I a, Błażeja Augustyniak klasa III a, Amira Abu Hameda klasa IIIa, Marysi Kowalów klasa Ib i Akrama Abu Hameda z klasy Ib zakwalifikowały się do dalszego etapu.
Więcej szkolny etap konkursu : Zapobiegajmy pożarom

konkurs : Słownik obrazkowy z języka angielskiego

18.02.2018
W klasach I-III SP w został ogłoszony szkolny konkurs na „Najciekawszy słowniczek obrazkowy z języka angielskiego”. Przedmiotem konkursu było wykonanie słowniczka obrazkowego na jeden wybrany temat, w formie książeczki.
Więcej konkurs : Słownik obrazkowy z języka angielskiego