Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Łękach Dolnych
"Owocne piątki w klasie szóstej"

"Owocne piątki w klasie szóstej"

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Łękach Dolnych
Warszawa 10.11.2015

Próbowanie nowych smaków!


Z inicjatywy klasy szóstej w każdy piątek wraz z opiekunem SKO kupujemy owoce, których jeszcze nigdy nie jedliśmy. Inspiracją były prawa konsumenckie, z którymi uczniowie zapoznawali się na lekcji z ekonomii.
Jedno z przykazań dobrego żywienia mówi właśnie o tym, żeby jeść przede wszystkim to, co rośnie w naszym otoczeniu, w naszych ogródkach. Polskie owoce są bardzo dobrej jakości. Ważne jest także poznawanie innych smaków.
Próbowanie nowych potraw rozwija nie tylko zmysł smaku, warto też uczyć się, czytać, dowiadywać skąd i jak importuje się owoce znajdujące się w naszych sklepach. W związku z tym, jedliśmy już :ananasy, kaki, pomelo i granaty. Zachęcamy do skosztowania tych owoców a my planujemy kolejną degustację smaków :).

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Naukowa Stacja Zabaw PGNiG

18.02.2018
Nasi uczniowie, rodzice i znajomi zaangażowali się w głosowanie na Naukową Stację Zabaw głosząc hasło "Nie pal śmieci, dbaj o dzieci".
Więcej Naukowa Stacja Zabaw PGNiG

Wystawa numizmatyczna

18.02.2018
W lutym zorganizowaliśmy wystawę monet i banknotów. Uczniowie mogli oglądać pieniądze pochodzące z początku XX wieku oraz z czasów PRL.
Więcej Wystawa numizmatyczna

szkolny etap konkursu : Zapobiegajmy pożarom

18.02.2018
Dnia 12.01.2018 r. rozstrzygnięty został szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegamy Pożarom”. Do konkursu wpłynęły 22 prace, w kategorii wiekowej : uczniowie kl. I-III SP. Prace Sebastiana Czarnuch z klasy I a, Błażeja Augustyniak klasa III a, Amira Abu Hameda klasa IIIa, Marysi Kowalów klasa Ib i Akrama Abu Hameda z klasy Ib zakwalifikowały się do dalszego etapu.
Więcej szkolny etap konkursu : Zapobiegajmy pożarom

konkurs : Słownik obrazkowy z języka angielskiego

18.02.2018
W klasach I-III SP w został ogłoszony szkolny konkurs na „Najciekawszy słowniczek obrazkowy z języka angielskiego”. Przedmiotem konkursu było wykonanie słowniczka obrazkowego na jeden wybrany temat, w formie książeczki.
Więcej konkurs : Słownik obrazkowy z języka angielskiego