Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Łękach Dolnych
OSZCZĘDZAMY ENERGIĘ

OSZCZĘDZAMY ENERGIĘ

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Łękach Dolnych
Warszawa 27.02.2016

Projekt "50/50 Europejska Sieć Centrów Edukacyjnych (Euronet 50/50 )" w naszej szkole.

Chcemy się pochwalić, że oszczędzamy nie tylko pieniądze ale też energię elektryczną. Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu "50/50 Europejska Sieć Centrów Edukacyjnych (Euronet 50/50 )"  współfinansowanego z programu "Inteligentna Energia dla Europy ". Celem projektu którego polskim koordynatorem jest Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć  " Energie Cites", jest wsparcie walki ze zmianami klimatycznymi poprzez edukację energetyczną najmłodszych oraz utworzenie europejskich sieci szkół oszczędzających energię i inne zasoby.

W ramach działań projektowych w wybranych europejskich szkołach wdrażana jest tzw.metodologia 50/50, która zakłada zaangażowanie uczniów w proces zarządzania energią w szkole oraz nauczenie ich ekologicznych zachowań poprzez konkretne działania.

Wymierną korzyścią dla szkoły będzie również przekazanie przez organ prowadzący 50 % środków finansowych, które uda się zaoszczędzić w naszej placówce poprzez wdrożenie działań mających na celu zaoszczędzenie ciepła, energii elektrycznej oraz wody.

Wybrany zespół uczniów będzie prowadził przy pomocy specjalnych mierników przegląd energetyczny szkoły, który przygotuje ich do realizacji przyszłych zadań.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Naukowa Stacja Zabaw PGNiG

18.02.2018
Nasi uczniowie, rodzice i znajomi zaangażowali się w głosowanie na Naukową Stację Zabaw głosząc hasło "Nie pal śmieci, dbaj o dzieci".
Więcej Naukowa Stacja Zabaw PGNiG

Wystawa numizmatyczna

18.02.2018
W lutym zorganizowaliśmy wystawę monet i banknotów. Uczniowie mogli oglądać pieniądze pochodzące z początku XX wieku oraz z czasów PRL.
Więcej Wystawa numizmatyczna

szkolny etap konkursu : Zapobiegajmy pożarom

18.02.2018
Dnia 12.01.2018 r. rozstrzygnięty został szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegamy Pożarom”. Do konkursu wpłynęły 22 prace, w kategorii wiekowej : uczniowie kl. I-III SP. Prace Sebastiana Czarnuch z klasy I a, Błażeja Augustyniak klasa III a, Amira Abu Hameda klasa IIIa, Marysi Kowalów klasa Ib i Akrama Abu Hameda z klasy Ib zakwalifikowały się do dalszego etapu.
Więcej szkolny etap konkursu : Zapobiegajmy pożarom

konkurs : Słownik obrazkowy z języka angielskiego

18.02.2018
W klasach I-III SP w został ogłoszony szkolny konkurs na „Najciekawszy słowniczek obrazkowy z języka angielskiego”. Przedmiotem konkursu było wykonanie słowniczka obrazkowego na jeden wybrany temat, w formie książeczki.
Więcej konkurs : Słownik obrazkowy z języka angielskiego