Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Łękach Dolnych
"Nowe bardzo ważne TalentowiSKOwe zadanie!"

"Nowe bardzo ważne TalentowiSKOwe zadanie!"

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Łękach Dolnych
Warszawa 14.11.2015

Metody: praktycznego działania, zabawa, słowne, na lekcji o oszczędzaniu w klasie III.

Zgłoszeni uczniowie przedstawiali wybrane przez siebie słowa, a cała klasa zgadywała, co to za słowa i wpisywała odgadnięte głoski w schemat. Uczniowie odgadnęli słowo: „OSZCZĘDZANIE”. Następnie oglądając zdjęcia z kart pracy, w grupach zastanowiali się, w jaki sposób wiążą się one z „oszczędzaniem”, czyli - co dzięki nim możemy oszczędzać?

Uczniowie przedstawiali na forum klasy wyniki swojej pracy. Opowiadali o możliwościach oszczędzania i rysunkach, które je obrazują. (Po co mamy oszczędzać? Jaki jest cel oszczędzania? Co dzięki niemu zyskujemy?)

Na koniec dzieci opowiadały swoje historyjki – rysunki oraz przedstawiały morał. Odpowiadały na pytanie, jaki jest cel oszczędzania poszczególnych rzeczy lub zjawisk.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Naukowa Stacja Zabaw PGNiG

18.02.2018
Nasi uczniowie, rodzice i znajomi zaangażowali się w głosowanie na Naukową Stację Zabaw głosząc hasło "Nie pal śmieci, dbaj o dzieci".
Więcej Naukowa Stacja Zabaw PGNiG

Wystawa numizmatyczna

18.02.2018
W lutym zorganizowaliśmy wystawę monet i banknotów. Uczniowie mogli oglądać pieniądze pochodzące z początku XX wieku oraz z czasów PRL.
Więcej Wystawa numizmatyczna

szkolny etap konkursu : Zapobiegajmy pożarom

18.02.2018
Dnia 12.01.2018 r. rozstrzygnięty został szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegamy Pożarom”. Do konkursu wpłynęły 22 prace, w kategorii wiekowej : uczniowie kl. I-III SP. Prace Sebastiana Czarnuch z klasy I a, Błażeja Augustyniak klasa III a, Amira Abu Hameda klasa IIIa, Marysi Kowalów klasa Ib i Akrama Abu Hameda z klasy Ib zakwalifikowały się do dalszego etapu.
Więcej szkolny etap konkursu : Zapobiegajmy pożarom

konkurs : Słownik obrazkowy z języka angielskiego

18.02.2018
W klasach I-III SP w został ogłoszony szkolny konkurs na „Najciekawszy słowniczek obrazkowy z języka angielskiego”. Przedmiotem konkursu było wykonanie słowniczka obrazkowego na jeden wybrany temat, w formie książeczki.
Więcej konkurs : Słownik obrazkowy z języka angielskiego