Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Skawie - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jana Bosko
NIEZWYKLI GOŚCIE W NASZEJ SZKOLE

NIEZWYKLI GOŚCIE W NASZEJ SZKOLE

Warszawa 24.02.2016

Artystyczny program profilaktyki uzależnień.

4 stycznia gościliśmy w szkole niezwykłych ludzi- rapera Mirka Kolah Kolczyka i jego przyjaciela, Andrzeja. Ci młodzi mężczyźni w ciekawy, barwny i bardzo sugestywny sposób opowiedzieli uczniom o swoich przeżyciach.  Przez wiele lat ich świat wypełniały alkohol, narkotyki, seks, przemoc. Nie umiejąc sobie poradzić z własnymi emocjami, słabościami, powoli wstępowali na drogę przestępstw. W efekcie trafili do więzienia. Na szczęście w ich życiu pojawiły się osoby, dzięki którym ci dwaj mężczyźni odnaleźli Boga, a wiara w Niego, w jego bezgraniczną miłość pomogła im wyjść na prostą i całkowicie odmienić swoje życie. Patrząc na nich, trudno było uwierzyć, że kilka lat wcześniej brudni, bezdomni, uzależnieni żebrali na ulicach, by zdobyć środki na kolejną porcję używek. Przesłanie Mirka i Andrzeja zrozumieli wszyscy obecni. Młodzież uświadomiła sobie, jak łatwo można popełnić błąd, wejść na złą drogę, zniszczyć życie sobie i najbliższym i jak trudno potem  wszystko naprawić. Kolah i jego przyjaciel wspomnieli również o swoich kolegach, którym się nie udało, którzy zapłacili najwyższą cenę za bycie narkomanami, alkoholikami Opowieść Mirka i Andrzeja, przeplatana piosenkami, wywarła na obecnych duże wrażenie nie tylko dlatego, że dotyczyła tak trudnych, bolesnych doświadczeń, ale przede wszystkim z powodu optymizmu, radości i dobra emanujących od tych młodych mężczyzn. Uświadomili oni zebranym, że zawsze warto podjąć walkę o nowe, lepsze życie, że są ludzie, którzy chętnie i skutecznie mogą w tym pomóc i że, co najważniejsze, jest Bóg, dla którego nie istnieje niemożliwe, który w swoim niezmierzonym miłosierdziu może wszystko. Dzisiaj Mirek i Andrzej są szczęśliwi, założyli rodziny, ich życie wypełnione jest dobrem i gotowością niesienia pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. Są wartościowymi ludźmi, świadomymi roli, którą mogą odegrać w kontaktach z młodzieżą. Spotkanie z nimi było wzruszającą, mądrą, dodającą otuchy przygodą, kolejnym krokiem naszych uczniów w kierunku dobrego, szczęśliwego życia.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Dzień Babci i Dziadka

20.02.2018
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych babć i dziadków
Więcej Dzień Babci i Dziadka

Wyjazd do teatru

20.02.2018
W poniedziałek 20 listopada wyjechaliśmy na przedstawienie ,,Ten obcy''. Spektakl odbył się w Teatrze Kameralnym w Lublinie.
Więcej Wyjazd do teatru

Jestem wzorowym uczniem i dobrym Polakiem

20.02.2018
10 listopada 2017 roku uczniowie klasy I oraz VI i VII zaprosili kolegów i koleżanki, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i szanownych gości w osobach: Pani Anny Olech-Bartoń - Dyrektor Samorządowego Ośrodka Oświaty w Izbicy i Pani Teresy Zych -Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Izbicy do udziału w pięknej uroczystości.
Więcej Jestem wzorowym uczniem i dobrym Polakiem

Śniadanie daje moc

20.02.2018
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Więcej Śniadanie daje moc