Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Skawie - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jana Bosko
"MAMY TĘ MOC"

"MAMY TĘ MOC"

Warszawa 19.01.2017

Pomagamy!

Co łączy Świętego Mikołaja, Elsę, Olfa i kabaret „Trutnie”? Pozornie to co najmniej 3 zupełnie inne bajki, ale 11 grudnia okazało się – po raz kolejny – że pozory mylą! Bowiem właśnie wtedy ten bajkowo-komediowy team spotkał się w sali teatralnej pod kościołem, by wesprzeć przedsięwzięcie Rady Rodziców, SKO, Nauczycieli ZS w Skawie oraz księży lokalnej Parafii. Celem akcji była pomoc w zakupie windy dla dzieci niepełnosprawnych z ośrodka rehabilitacyjno-opiekuńczego w Rabce. Nasza Fantastyczna Czwórka i występujące dzieci spisały się po prostu na medal! Łącznie udało im się zebrać ok. 6500 zł oraz 50 euro. Całe popołudnie upłynęło w magicznej, świątecznej atmosferze. Mamy mogły się wzruszać podczas występów swoich pociech, które starały się jak nigdy, mając na uwadze, że oprócz rodziców i nauczycieli, widzi je również sam Święty Mikołaj, a przecież święta tuż-tuż! Myślę, że puentą całego tego wydarzenia może być jeden wers, ze znanej już chyba wszystkim piosenki, śpiewanej przez Elsę - „Mam tę moc!” - bo faktycznie, my wszyscy – mali i duzi – mamy prawdziwą moc – możemy pomagać. Więc pomagajmy!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Dzień Babci i Dziadka

20.02.2018
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych babć i dziadków
Więcej Dzień Babci i Dziadka

Wyjazd do teatru

20.02.2018
W poniedziałek 20 listopada wyjechaliśmy na przedstawienie ,,Ten obcy''. Spektakl odbył się w Teatrze Kameralnym w Lublinie.
Więcej Wyjazd do teatru

Jestem wzorowym uczniem i dobrym Polakiem

20.02.2018
10 listopada 2017 roku uczniowie klasy I oraz VI i VII zaprosili kolegów i koleżanki, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i szanownych gości w osobach: Pani Anny Olech-Bartoń - Dyrektor Samorządowego Ośrodka Oświaty w Izbicy i Pani Teresy Zych -Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Izbicy do udziału w pięknej uroczystości.
Więcej Jestem wzorowym uczniem i dobrym Polakiem

Śniadanie daje moc

20.02.2018
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Więcej Śniadanie daje moc