Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Skawie - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jana Bosko
LALECZEK SZCZEPIĆ NIE TRZEBA...

LALECZEK SZCZEPIĆ NIE TRZEBA...

Warszawa 26.02.2017

Pomagamy dzieciom z Angoli.

Witryny sklepów z zabawkami są dziś tak barwne i ciekawe, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Półki uginają się od plastikowych, długonogich Barbie, malutkich laleczek Polly czy imitujących małe dzieci BabyBorn o pustych oczach. Wszystkie podobne do siebie i ubrane w wymyślne stroje. Przez to żadna z nich nie jest wyjątkowa. Ja też miałam mnóstwo lalek. Ale moją ulubioną była szmaciana Dorotka – miała włosy z włóczki i skromną sukienkę, ale była jedyna w swoim rodzaju. I właśnie takie wyjątkowe laleczki wykonywały dzieci w ramach projektu „UNICEF” - Wszystkie Kolory Świata.

Laleczki  można było kupić na wywiadówce. Każda z nich ma swoje imię, kraj z którego pochodzi, hobby, swoją historię. I każda czekała, by się nią zaopiekować, a dzięki temu wesprzeć program szczepień ochronnych dzieci w Angoli, prowadzony przez UNICEF. Po co szczepimy dzieci? Żeby w mało agresywny sposób zapoznać ich organizm z patogenami, z którymi kiedyś może będzie musiał się zmierzyć. Ale jeśli będzie na to przygotowany, to będzie to dla niego łatwa walka. Karta szczepień naszych dzieci obejmuje już nawet kilkanaście/kilkadziesiąt pozycji. Laleczki szczepień nie potrzebują, ale angolskie dzieci już tak. A UNICEF bardzo potrzebuje wsparcia w swoim projekcie!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Dzień Babci i Dziadka

20.02.2018
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych babć i dziadków
Więcej Dzień Babci i Dziadka

Wyjazd do teatru

20.02.2018
W poniedziałek 20 listopada wyjechaliśmy na przedstawienie ,,Ten obcy''. Spektakl odbył się w Teatrze Kameralnym w Lublinie.
Więcej Wyjazd do teatru

Jestem wzorowym uczniem i dobrym Polakiem

20.02.2018
10 listopada 2017 roku uczniowie klasy I oraz VI i VII zaprosili kolegów i koleżanki, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i szanownych gości w osobach: Pani Anny Olech-Bartoń - Dyrektor Samorządowego Ośrodka Oświaty w Izbicy i Pani Teresy Zych -Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Izbicy do udziału w pięknej uroczystości.
Więcej Jestem wzorowym uczniem i dobrym Polakiem

Śniadanie daje moc

20.02.2018
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Więcej Śniadanie daje moc