Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Skawie - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jana Bosko
KONKURS FOTOGRAFICZNY

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Warszawa 08.12.2016

Jesień

Jesień to piękna pora roku. Feeria mieniących się na wietrze kolorów liści niejedną osobę przyprawia o zawrót głowy. Dlatego Samorząd Uczniowski gimnazjum ogłosił konkurs fotograficzny na najpiękniejsze jesienne zdjęcie. Członkowie jury nie mieli łatwego zadania, ponieważ każde z 33 dostarczonych zdjęć było niezwykłe. Ostatecznie jednak, po długich dyskusjach, wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajęła Emilia Ząbek. Jej zdjęcie cechowały: jasna, przejrzysta kompozycja, ciekawa, zupełnie nowatorska interpretacja tematu, naturalne, stonowane kolory, delikatne, subtelne światło, uchwycenie ulotności zjawiska, atmosfery miejsca. II miejsce zajęły ex aequo Klaudia Czyszczoń  i Klaudia Dziwisz. Dziewczęta nagrodzono za oryginalną kompozycję, ciekawe podejście do tematu, zrównoważoną tonację, ostrość sfotografowanej przyrody. III miejsce zajęła Wiktoria Nowak. Na jej zdjęciach docenione zostały: trafna kompozycja, wyszukanie i ujęcie jednego, konkretnego aspektu zjawiska, wyraźna dominanta kolorystyczna, oszczędność środków wyrazu. Wyróżnienia otrzymały: Dominika Skwarek, Patrycja Sobczak i Klaudia Buksa. Oceny prac dokonało jury w składzie: mgr Aleksandra Maciaszek (prowadząca w naszej szkole zajęcia plastyczne), mgr Marek Stępień (pasjonat fotografii) i SU gimnazjum z opiekunem. Raz jeszcze chcemy podkreślić, że wszystkie zdjęcia były przepiękne! Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do podziwiania fotografii, które zdobią gazetkę ścienną przy wejściu do szkoły.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Dzień Babci i Dziadka

20.02.2018
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych babć i dziadków
Więcej Dzień Babci i Dziadka

Wyjazd do teatru

20.02.2018
W poniedziałek 20 listopada wyjechaliśmy na przedstawienie ,,Ten obcy''. Spektakl odbył się w Teatrze Kameralnym w Lublinie.
Więcej Wyjazd do teatru

Jestem wzorowym uczniem i dobrym Polakiem

20.02.2018
10 listopada 2017 roku uczniowie klasy I oraz VI i VII zaprosili kolegów i koleżanki, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i szanownych gości w osobach: Pani Anny Olech-Bartoń - Dyrektor Samorządowego Ośrodka Oświaty w Izbicy i Pani Teresy Zych -Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Izbicy do udziału w pięknej uroczystości.
Więcej Jestem wzorowym uczniem i dobrym Polakiem

Śniadanie daje moc

20.02.2018
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Więcej Śniadanie daje moc