Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Łękach Dolnych
"GDZIE JEST BUDŻET?"

"GDZIE JEST BUDŻET?"

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Łękach Dolnych
Warszawa 22.03.2016

"ZNAJDŹ BUDŻET I ZAPLANUJ WYDATKI"

21 marca w pierwszy dzień wiosny zamiast wkuwać regułki matematyczne graliśmy w grę edukacyjną. Każdy z nas (czy to jako dziecko, czy jako rodzic) miał za zadanie zaplanować miesięczne wydatki całej czteroosobowej rodziny. Zabawa była świetna gdyż każda rodzina miała do wydania 4 000 zł. Okazało się, że wszystkie grupy potrafią z tej  kwoty zaoszczędzić sporo pieniędzy, nie żałując sobie na drobne przyjemności. Zapoznaliśmy się również z podstawowymi pojęciami dotyczącymi budżetu państwa z filmu i prezentacji. chętnie to powtórzymy.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Naukowa Stacja Zabaw PGNiG

18.02.2018
Nasi uczniowie, rodzice i znajomi zaangażowali się w głosowanie na Naukową Stację Zabaw głosząc hasło "Nie pal śmieci, dbaj o dzieci".
Więcej Naukowa Stacja Zabaw PGNiG

Wystawa numizmatyczna

18.02.2018
W lutym zorganizowaliśmy wystawę monet i banknotów. Uczniowie mogli oglądać pieniądze pochodzące z początku XX wieku oraz z czasów PRL.
Więcej Wystawa numizmatyczna

szkolny etap konkursu : Zapobiegajmy pożarom

18.02.2018
Dnia 12.01.2018 r. rozstrzygnięty został szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegamy Pożarom”. Do konkursu wpłynęły 22 prace, w kategorii wiekowej : uczniowie kl. I-III SP. Prace Sebastiana Czarnuch z klasy I a, Błażeja Augustyniak klasa III a, Amira Abu Hameda klasa IIIa, Marysi Kowalów klasa Ib i Akrama Abu Hameda z klasy Ib zakwalifikowały się do dalszego etapu.
Więcej szkolny etap konkursu : Zapobiegajmy pożarom

konkurs : Słownik obrazkowy z języka angielskiego

18.02.2018
W klasach I-III SP w został ogłoszony szkolny konkurs na „Najciekawszy słowniczek obrazkowy z języka angielskiego”. Przedmiotem konkursu było wykonanie słowniczka obrazkowego na jeden wybrany temat, w formie książeczki.
Więcej konkurs : Słownik obrazkowy z języka angielskiego