Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Ewy Szelburg - Zarembiny w Drzewcach
Dzień Oszczędzania  Energii

Dzień Oszczędzania Energii

Warszawa 24.02.2014

Opracowujemy „energooszczędny dekalog”

!5 luty to Dzień Oszczędzania Energii. Tą doskonałą okazję wykorzystaliśmy  do tego, by utrwalić co już wiemy, ale też i zdobyć  nową wiedzę o źródłach  energii, sposobach jej wykorzystywania i oszczędzania. Z młodszymi  dziećmi  rozmawiano  na temat urządzeń elektrycznych wykorzystywanych w domu. Przygotowaliśmy  wystawkę urządzeń wykorzystywanych dawniej i dziś. Zrobiliśmy też  obchód po budynku szkolnym, by nakleić  symbole  żarówki w miejscach, gdzie korzysta się z energii, po to, by przypominały o jej oszczędzaniu. Wykonaliśmy  konkursowe prace plastyczne na temat jak możemy oszczędzać energię.  Całą akcję zakończono opracowaniem  „energooszczędnego dekalogu” . Umieściliśmy go na gazetce w kąciku SKO.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Szkolne MIKOŁAJKI

01.02.2015
Zwyczaj obdarowywania się prezentami 6 grudnia ma swoje początki w średniowieczu, ok. tysiąca lat po śmierci Mikołaja z Miry. W naszej szkole tradycji stało się zadość.
Więcej Szkolne MIKOŁAJKI

konkurs "Matematyka bankiem współczesnej wiedzy"

01.02.2015
W listopadzie 2014 r. w naszej szkole odbyła się I edycja szkolnego konkursu pod hasłem „Matematyka bankiem współczesnej wiedzy” zorganizowane i przeprowadzonego pod opieką p. Anny Koterla i p. Ewy Mrówka.
Więcej konkurs  "Matematyka bankiem współczesnej wiedzy"