Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Ewy Szelburg - Zarembiny w Drzewcach
Dzień Oszczędzania  Energii

Dzień Oszczędzania Energii

Warszawa 24.02.2014

Opracowujemy „energooszczędny dekalog”

!5 luty to Dzień Oszczędzania Energii. Tą doskonałą okazję wykorzystaliśmy  do tego, by utrwalić co już wiemy, ale też i zdobyć  nową wiedzę o źródłach  energii, sposobach jej wykorzystywania i oszczędzania. Z młodszymi  dziećmi  rozmawiano  na temat urządzeń elektrycznych wykorzystywanych w domu. Przygotowaliśmy  wystawkę urządzeń wykorzystywanych dawniej i dziś. Zrobiliśmy też  obchód po budynku szkolnym, by nakleić  symbole  żarówki w miejscach, gdzie korzysta się z energii, po to, by przypominały o jej oszczędzaniu. Wykonaliśmy  konkursowe prace plastyczne na temat jak możemy oszczędzać energię.  Całą akcję zakończono opracowaniem  „energooszczędnego dekalogu” . Umieściliśmy go na gazetce w kąciku SKO.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Świąteczne drzewko w każdej klasie

17.12.2014
,,Choinka'' to najpospolitszy symbol Świąt Bożego Narodzenia, o którym zawsze pamiętają uczniowie. Stoi piękna, błyszcząca, kolorowa i wyniosła w każdej klasie oraz pomieszczeniu, gdzie przebywają dzieci.
Więcej Świąteczne drzewko w każdej klasie

KONKURS "KARTKA BOŻONARODZENIOWA"

17.12.2014
W dniu 16.12.2014 odbyło się roztrzygnięcie konkursu SKO pt. „Kartka Bożonarodzeniowa”. Dzieci wykonały bardzo pomysłowe kartki świąteczne, które zostały sprzedane na kiermaszu świątecznym. Dochód ze sprzedaży zasili konto SKO.
Więcej KONKURS "KARTKA BOŻONARODZENIOWA"