Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Ewy Szelburg - Zarembiny w Drzewcach
Dzień Oszczędzania  Energii

Dzień Oszczędzania Energii

Warszawa 24.02.2014

Opracowujemy „energooszczędny dekalog”

!5 luty to Dzień Oszczędzania Energii. Tą doskonałą okazję wykorzystaliśmy  do tego, by utrwalić co już wiemy, ale też i zdobyć  nową wiedzę o źródłach  energii, sposobach jej wykorzystywania i oszczędzania. Z młodszymi  dziećmi  rozmawiano  na temat urządzeń elektrycznych wykorzystywanych w domu. Przygotowaliśmy  wystawkę urządzeń wykorzystywanych dawniej i dziś. Zrobiliśmy też  obchód po budynku szkolnym, by nakleić  symbole  żarówki w miejscach, gdzie korzysta się z energii, po to, by przypominały o jej oszczędzaniu. Wykonaliśmy  konkursowe prace plastyczne na temat jak możemy oszczędzać energię.  Całą akcję zakończono opracowaniem  „energooszczędnego dekalogu” . Umieściliśmy go na gazetce w kąciku SKO.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

CHOINKA 2015

04.03.2015
7 luty 2015 r. był dniem wyjątkowym dla naszych uczniów, bowiem tego dnia tradycyjnie odbyła się "Zabawa choinkowa". O godz. 14.00 szkoła wypełniła się miłośnikami tańca i dobrej zabawy. Tylu tańczących i bawiących się dzieci sala gości tylko przy okazji choinki.
Więcej CHOINKA 2015

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2015

04.03.2015
Dnia 16 lutego 2015 r. w Zespole Szkół w Dzierzbach zagościli kochane Babcie i drodzy Dziadkowie. Święto Babci i Dziadziusia jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Jest to niezwykły dzień pełen uśmiechu, wzruszeń, łez i radości zarówno dla uczniów jak i zaproszonych gości.
Więcej DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2015

Wigilia 2014

04.03.2015
Dnia 19 grudnia 2014r. w Zespole Szkół w Dzierzbach odbyła się Wigilia. Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem Pani Dyrektor Grażyny Kobylińskiej, która przywitała zgromadzonych gości. Uroczystość uświetnili: wójt gminy Jabłonna Lacka – Wiesław Michalczuk, osoba prowadząca ZS w Dzierzbach – Teresa Frączak, ksiądz prefekt – Rafał Zbucki, dyrektor Banku Spółdzielczego w Jabłonnie Lackiej – Krystyna Toczyska i opiekun SKO Małgorzata Nowak, przewodniczący rady gminy – Stanisław Strzała, radni wsi Dzi
Więcej Wigilia 2014

SUPER LEKCJA

04.03.2015
27 lutego 2015r klasa I uczestniczyła w kolejnych niecodziennych zajęciach z edukacji matematycznej pt: ,,TAJEMNICZY KUFEREK JANKA MENEDŻERA".
Więcej SUPER LEKCJA