Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Łękach Dolnych
Drugie życie plastikowych butelek i makulatury…

Drugie życie plastikowych butelek i makulatury…

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Łękach Dolnych
Warszawa 01.12.2015

Po raz kolejny sprzedaliśmy surowce wtórne: makulaturę i plastikowe butelki.

Bardzo dziękujemy za zapewnienie transportu, ważenie i przywożenie nam pieniędzy panu Grzegorzowi Wilkowi, pracownikowi firmy, która odbiera od nas ww. rzeczy:
1"B.N.S. Recykling" Paweł Stelmach Bożena Nicoś.

Przy załadunku pomogli uczniowie klasy III gimnazjum. 

 „Plastikowe butelki po napojach materiałem budowlanym? Owszem. Przełomową technologię ich przetwarzania opracowali naukowcy z Politechniki Krakowskiej. Nowy materiał jest wytrzymały jak beton.

Plastikowa butelka po wodzie mineralnej stała się najbardziej uciążliwym śmieciem XX wieku. Jak obliczyli naukowcy, w naturalny sposób rozkładałaby się nawet przez 500 lat! Polacy w ciągu roku opróżniają prawie trzy miliardy tych butelek. Taka góra odpadów zapełniłaby przynajmniej dwa Pałace Kultury...

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,1707925.html#ixzz3t4lqTvtX

Recykling papieru:

„Przeciętny mieszkaniec Ziemi zużywa rocznie około 50 kg papieru. W krajach Unii Europejskiej odzyskiwane jest średnio 70% makulatury. W Polsce wynik ten jest niestety dużo słabszy – zaledwie 42%. Recykling odpadów celulozowych pozwala oszczędzić energię, zredukować zanieczyszczenia wód i powietrza oraz ochronić przed wycięciem miliardy drzew. Nie dziwi więc, że w dzisiejszym świecie selektywna zbiórka makulatury jest absolutną koniecznością.” 

Cały tekst:  http://www.oostdam.pl/recykling-papieru-makulatury/

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Naukowa Stacja Zabaw PGNiG

18.02.2018
Nasi uczniowie, rodzice i znajomi zaangażowali się w głosowanie na Naukową Stację Zabaw głosząc hasło "Nie pal śmieci, dbaj o dzieci".
Więcej Naukowa Stacja Zabaw PGNiG

Wystawa numizmatyczna

18.02.2018
W lutym zorganizowaliśmy wystawę monet i banknotów. Uczniowie mogli oglądać pieniądze pochodzące z początku XX wieku oraz z czasów PRL.
Więcej Wystawa numizmatyczna

szkolny etap konkursu : Zapobiegajmy pożarom

18.02.2018
Dnia 12.01.2018 r. rozstrzygnięty został szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegamy Pożarom”. Do konkursu wpłynęły 22 prace, w kategorii wiekowej : uczniowie kl. I-III SP. Prace Sebastiana Czarnuch z klasy I a, Błażeja Augustyniak klasa III a, Amira Abu Hameda klasa IIIa, Marysi Kowalów klasa Ib i Akrama Abu Hameda z klasy Ib zakwalifikowały się do dalszego etapu.
Więcej szkolny etap konkursu : Zapobiegajmy pożarom

konkurs : Słownik obrazkowy z języka angielskiego

18.02.2018
W klasach I-III SP w został ogłoszony szkolny konkurs na „Najciekawszy słowniczek obrazkowy z języka angielskiego”. Przedmiotem konkursu było wykonanie słowniczka obrazkowego na jeden wybrany temat, w formie książeczki.
Więcej konkurs : Słownik obrazkowy z języka angielskiego