Lista szkół
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza  w  Krasnymstawie

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie

Kontakt

ul. Poniatowskiego 37
Krasnystaw 22-300

O naszej szkole

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie to placówka ze 100- letnim dorobkiem, bogatą tradycją oraz własną obrzędowością.

BlogowiSKO szkoły

Na najlepsze Walentynki możesz przybyć do Jedynki

15.02.2018
Od kilku dni w naszej szkole czuć walentynkową atmosferę i klimat sprzyjający wzajemnemu okazywaniu ciepła oraz sympatii. Atmosferę splendoru tworzyły piękne dekoracje, błyszczące rekwizyty, ogrom czerwieni stanowiącej tło zbliżającego się Święta Zakochanych. Niecodzienna aura tego święta powoduje, że wszyscy okazują sobie najbardziej ciepłe uczucia.
Więcej Na najlepsze Walentynki możesz przybyć do  Jedynki

Walentynkowe Amorki

14.02.2018
W dniu świętego Walentego, uczennice krasnostawskiej Jedynki, wcieliły się w rolę Amorków a walentynkowy miś Tadeusz zachęcał wszystkich kochanych i zakochanych do wspólnego zdjęcia.
Więcej Walentynkowe Amorki

Zimowe szaleństwo

12.02.2018
Talentowicze z naszego gimnazjum odpoczywali podczas ferii na obozie w Zębie- miejscowości, w której wychowywał i kształcił się nasz słynny skoczek narciarski Kamil Stoch.
Więcej Zimowe szaleństwo

Walentynkowe przygotowania

07.02.2018
Atmosferę zbliżajacych się Walentynek oraz klimat okazywanych sobie uczuć czuć już w naszej szkole. Grupa artystycznie uzdolnionych Talentowiczek podczas ferii skupiła się na przygotowaniu kartek i walentynkowych serduszek.
Więcej Walentynkowe przygotowania

Integracyjne warsztaty teatralne

06.02.2018
Talentowicze z Jedynki rozpoczęli 6 lutego ostry dyżur teatralny. W świetlicy Centrum Charytatywnego odbyły się warsztaty teatralne integrujące różne grupy wiekowe:seniorów z UTW, absolwentów, SKOwiczów oraz grupę Amazonek.
Więcej Integracyjne warsztaty teatralne

Wspólnie działamy i TalentowiSKO wspieramy

01.02.2018
Centrum Charytatywne w Krasnymstawie wraz z działającą przy nim grupą Amazonek aktywnie wspiera inicjatywy przedsiębiorczych SKOwiczów z Jedynki. "To nie jest służba młodszych wobec starszych, ani starszych wobec młodszych. To naturalne, na zasadach partnerskich, współdziałanie.”
Więcej Wspólnie działamy i TalentowiSKO wspieramy

Łączenie pokoleń czyli dzień babci i dziadka w Jedynce

26.01.2018
Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. To niezwykłe dni, pełne radości, uśmiechów i wzruszeń. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. W naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji tego święta.Organizacja Dnia Babci i Dziadka dała możliwość zaprezentowania projektu TalentowiSKO. Akcja rozprowadzania popcornu w ramach tego programu spotkała się z aprobatą przybyłych gości, którzy także mieli swój udział w zbieraniu środków na ważny społecznie
Więcej Łączenie pokoleń czyli  dzień babci i dziadka w Jedynce

Dzień popcornu w Jedynce

19.01.2018
Za wynalazcę światowego przysmaku uznaje się Charlesa Cretorsa, który skonstruował pierwszą maszynę do tworzenia popcornu w 1893 roku i zaprezentował ją w Chicago. Miała służyć też do prażenia orzechów i kawy. Ten lekki przysmak kochają do dzisiaj miliony.
Więcej Dzień popcornu w Jedynce

Talenty mnożymy- Martyna Liśkiewicz podwójną laureatką

15.01.2018
10 stycznia 2018 r. odbyły się w Zamościu spotkania z kolędą i pastorałką „Złota gwiazdka” oraz 12 stycznia 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie miało miejsce XIX Powiatowe Spotkanie z Kolędą „Pójdźmy wszyscy do stajenki’
Więcej Talenty  mnożymy- Martyna Liśkiewicz podwójną laureatką

Dobrych serc nie zabrakło

14.01.2018
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".Jan Paweł II
Więcej Dobrych serc nie zabrakło

Powróćmy jak za dawnych lat

13.01.2018
W ramach łączenia pokoleń organizowaliśmy wspólne spotkania ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy są zainteresowani i chętnie wspierają działania SKOwiczów dotyczące pozyskiwania środków na zakup mobilnej sceny służącej całej społeczności lokalnej. 12 stycznia 2018 roku w Krasnostawskim Domu Kultury wystawiany został spektakl kabaretowo- muzyczny oparty na szlagierach okresu lat 20 i 30 XX wieku, który dostarczył nam wiedzy na temat kultury i obyczajów sprzed blisko stu lat.
Więcej Powróćmy jak za dawnych lat

"Odlotowo,bo na sportowo..."

10.01.2018
Sport, rozrywka i adrealina w jednym- z takimi doświadczeniami młodzież naszej szkoły rozpoczęła pierwszy tydzień nauki w Nowym 2018 Roku.
Więcej "Odlotowo,bo na sportowo..."

Kwesta przy kościele w uroczystość Objawienia Pańskiego

07.01.2018
Dzięki otwartości księdza Romana Skowrona-proboszcza parafii p.w Trójcy Przenajświętszej 06.01 2018 roku zorganizowaliśmy kolejną zbiórkę pieniędzy. Po każdej mszy uczniowie z grupy projektowej Talentowisko zbierali fundusze na zakup mobilnej sceny dla społeczności Krasnegostawu.
Więcej Kwesta przy kościele w uroczystość Objawienia Pańskiego

Jedynka w Orszaku Trzech Króli

07.01.2018
6 stycznia po raz kolejny uczniowie, rodzice i nauczyciele Jedynki wzięli udział w organizowanej przez Parafię Trójcy Przenajświetszej, Urząd Miasta, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Krasnostawski Dom Kultury -Uroczystości Objawienia Pańskiego.
Więcej Jedynka w Orszaku Trzech Króli

"Anioły są wśród nas".

02.01.2018
21 grudnia 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie odbyło się podsumowanie VI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego"Mój Anioł" organizowanego pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Więcej "Anioły są wśród nas".

Prasa o naszych działaniach

02.01.2018
Publikacje na temat naszych działań ukazały się w Super Tygodniu Krasnostawskim Nr 1 (840) z dnia 2 stycznia 2018 roku. Była również zapowiedź artykułu na okładce.
Więcej Prasa o naszych działaniach

Jasełkowo i świątecznie w Jedynce

23.12.2017
21 grudnia w naszej szkole z bożenarodzeniowym przesłaniem dla rodziców wystąpili uczniowie klasy III a prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki.
Więcej Jasełkowo i świątecznie w Jedynce

Magia Świąt Bożego Narodzenia- Talentowicze na scenie

23.12.2017
Boże Narodzenie jest okazją do miłych spotkań przy wigilijnym stole, dzielenia się opłatkiem, do rozmów, wspólnego kolędowania oraz wydobycia z serca tego, co najpiękniejsze. Każdego roku w naszej szkole mamy też okazję obejrzeć spektakl bożonarodzeniowy.W tym roku uczniowie z klasy II i III gimnazjum z grupy projektowej Talentowisko przygotowali dla społeczności szkolnej przedstawienie pod tytułem „Magia Bożego Narodzenia- trochę inaczej”.
Więcej Magia Świąt Bożego Narodzenia-  Talentowicze na scenie

"Znajdź sobie dobre towarzystwo. Współpracuj z pozytywnymi, zorientowanymi na cele ludźmi, którzy inspirują Cię i pobudzają do działania." Brian Tracy

22.12.2017
W realizacji naszych projektowych przedsięwzięć wspiera nas wiele organizacji, instytucji i stowarzyszeń działających na terenie Krasnegostawu między innymi: Centrum Intergracji Społecznej, Młodzieżowy Dom Kultury, Krasnostawski Dom Kultury,Caritas. Do grona wszystkich instytucji, dla których dobro innych jest ważne, dołączyli członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Więcej "Znajdź sobie dobre towarzystwo. Współpracuj z pozytywnymi, zorientowanymi na cele ludźmi, którzy inspirują Cię i pobudzają do działania." Brian Tracy

AktorSKO improwizacyjne spotkanie z Jerzym Rogalskim.

11.12.2017
11 grudnia 2017 roku w KDK grupa Talentowiczów uczestniczyła w warsztatach "Filmoteki szkolnej"- wydarzenie zorganizowane w ramach Filmoteki Narodowej - Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Więcej AktorSKO improwizacyjne spotkanie  z Jerzym Rogalskim.

Siatkarskie widowiSKO

08.12.2017
"Każdy set to inny rozdział. To jest całe piękno siatkówki." Aktywni pracownicy krasnostawskich zakładów pracy: OSM, Komenda Policji, Straż Pożarna, Areszt Śledczy, Bank Spółdzielczy, młodzież licealna, nauczyciele oraz Talentowicze- wszyscy wzięli udział w turnieju charytatywnym w piłkę siatkową. A to wszystko między innymi dlatego, że kochają sport.
Więcej Siatkarskie widowiSKO

Robotyka w Jedynce

06.12.2017
Od października w Szkole Podstawowej nr 1 odbywają się kreatywne zajęcia z robotyki, w których biorą udział uczniowie klas 2 - 4 szkoły podstawowej.
Więcej Robotyka w Jedynce

Sukces naszej Talentowiczki

06.12.2017
Nikola Proskura została laureatką konkursu "Wyślij zyczenia na Święta Bożego Narodzenia" zorganizowanego przez Archidiecezję Lubelską.
Więcej Sukces naszej Talentowiczki

Talentowicze z wizytą w TVP 3

05.12.2017
Wielu z nas interesuje się filmem i telewizją, dlatego też 5 grudnia uczestniczyliśmy w jednodniowej wycieczce do Lublina, której celem było odwiedzenie Telewizji Lublin- TVP3.
Więcej Talentowicze z wizytą w  TVP 3

Tego cena groszy setka, u nas pyszna galaretka:)

05.12.2017
Kiermasze stały się w naszej szkole nieodzownym elementem większości akcji społecznych. Korzystając z okazji, że 5 grudnia obchodzony jest dzień Wolontariusza odbył się dzisiaj w naszej szkole kolejny kiermasz galaretek, tym razem pod hasłem "Daj złotóweczkę na Jedyneczkę".
Więcej Tego cena groszy setka, u nas pyszna galaretka:)

Kartki świąteczne

05.12.2017
Świętom Bożego Narodzenia towarzyszy przeszło stuletnia tradycja wysyłania kartek świątecznych z życzeniami. Kiedyś kartki świąteczne ręcznie robione cieszyły się dużą popularnością. Gdy w święta w sklepach nie można było kupić pięknych, gotowych kartek, pozostawały kartki świąteczne ręcznie robione. Zastanawialiście się jednak kiedyś skąd wzięła się tradycja na kartki świąteczne? Zasługę wynalezienia świątecznych pocztówek przypisuje się Szkotowi Thomasowi Sturrock. Stworzył on pierwszą kart
Więcej Kartki świąteczne

"Kamera Akcja, czyli róbcie to, co kochacie"-Tomasz Raczek, krytyk filmowy

04.12.2017
Talentowicze z Jedynki maja wiele pasji, jedną z nich jest rozwijanie zainteresowań filmowych i reżyserskich. Wspólnie z uczniami innych krasnostawskich szkół uczestniczyli 1 grudnia 2017 roku w warsztatach w Inkubatorze Medialno – Artystycznym UMCS, który mieści się w Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka” w Lublinie.
Więcej "Kamera Akcja, czyli róbcie to, co kochacie"-Tomasz Raczek, krytyk filmowy

Fanpage

28.11.2017
Naszym działaniom mogą także kibicować użyktownicy Facebooka.
Więcej Fanpage

"Moda na misie nie przemija- bo czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!".

28.11.2017
25 listopada obchodzono w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia.Święto to zostało ustanowione dopiero w 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Pluszowy miś to pierwsza zabawka jaką otrzymuje dziecko po narodzinach. Staje się towarzyszem wszelkich zabaw, pomocą w pokonywaniu nocnych lęków, a w dorosłych życiu miłym wspomnieniem dziecięcych lat i pamiątką na całe życie.
Więcej "Moda na misie nie przemija- bo czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!".

Zachowaj trzeźwy umysł

20.11.2017
Talentowicze pamiętają również o bezpieczeństwie. Podczas tygodnia profilaktycznego mogli się dowiedzieć jeszcze więcej na ten temat.
Więcej Zachowaj trzeźwy umysł

Pływające Talenty

13.11.2017
9 listopada 2017 roku na krytej pływalni w Krasnymstawie odbyły się powiatowe zawody pływackie. W kategorii "Igrzyska młodzieży" drużyna naszej szkoły okazała się bezkonkurencyjna.
Więcej Pływające Talenty

Wędrujący Filmoznawca

12.11.2017
W ramach współpracy z II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie uczestnicy Talentowiska 9 listopada 2017 r. wzięli udział w warsztatach „Wędrujący Filmoznawca Filmoteki Szkolnej – o filmie w szkole” prowadzonych przez dr Karola Jachymka z Uniwersytetu SWPS.
Więcej Wędrujący Filmoznawca

Jesteśmy gotowi!

12.11.2017
Uskrzydleni ubiegłorocznym sukcesem w Talentowisku, powróciliśmy pełni sił i zapału do pracy. Jesteśmy gotowi podjąć nowe wyzwania. Będzie to dla naszej szkoły i naszego środowiska lokalnego rok bogaty w wydarzenia.
Więcej Jesteśmy gotowi!

Niesamowita przygoda w nagrodę za wielkie serce i pomoc Madzi

20.06.2017
Niezapomniane wspomnienia będą mieli uczniowie klasy III b naszego gimnazjum, którzy 19 czerwca 2017 roku odwiedzili ZOOM NATURY w Janowie Lubelskim. W nagrodę za udział w Talentowisku i za zajęcie II miejsca w regionie w związku z przeprowadzoną akcją charytatywną dla swojej niepełnosprawnej koleżanki sponsorzy konkursu oraz Zarząd Banku Spółdzielczego w Izbicy przyczynili się do wyjazdu integracyjnego młodzieży do parku rozrywki.
Więcej Niesamowita przygoda w nagrodę za wielkie serce i pomoc Madzi

"Felgi dla Magdy"- reportaż

15.05.2017
28 kwietnia 2017 roku o godzinie 17.30 w programie TVP 3 "Zdarzenia" został wyemitowany reportaż o Magdzie Zadrąg- bohaterce naszego przedsięwzięcia.
Więcej "Felgi dla Magdy"- reportaż

Fanpage na Facebooku

26.03.2017
O naszej akcji charytatywnej mogą dowiedzieć się użytownicy facebooka. Założyliśmy fanpage "Pomóżmy niepełnosprawnej Madzi".
Więcej Fanpage na Facebooku

Ekipa TVP3 w Jedynce

23.03.2017
Wizyta ekipy telewizyjnej TVP 3 na czele z panią redaktor Anną Rapcewicz - Wiśniewską w naszej szkole.
Więcej Ekipa TVP3 w Jedynce

Dziękujemy

15.03.2017
Mieć dobre serce, zawsze służyć innemu, być bliźnim pomocnym, nie pytać się czemu. To daje zawsze prawdziwą radość życia i w duszy zostają radosne przeżycia.
Więcej Dziękujemy

Pomoc dla "pogorzelców"

15.03.2017
Bezinteresowność, ofiarność i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka – to cechy które rozwijamy w naszej szkole. Przykładem jest odpowiedź na apel z jakim zwróciła się do nas Społeczność z Jaślikowa. Była to prośba o wsparcie dla rodziny z dwójką dzieci , która straciła dom w wyniku pożaru.
Więcej Pomoc dla "pogorzelców"

Dobrych serc nie zabrakło

08.03.2017
Publikacje na temat naszych działań w prasie- "Super tydzień" z dnia 6 marca 2017 rok"Podarują Magdzie nowe kółka"
Więcej Dobrych serc nie zabrakło

Media o naszych działaniach

17.02.2017
Uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą skorzystali z zaproszenia dziennikarki pani Anny Rapcewicz- Wiśniewskiej i wzięli udział w programie TVP3 Lublin ,,Między Wisłą, a Bugiem".Cieszymy się, że o naszej akcji dotrą informacje do społeczności z regionu i województwa.
Więcej Media o naszych działaniach

Przygotowania do wielkiego finału

17.02.2017
Uczniowie klasy III b przygotowują się pełną parą do wielkiego wydarzenia, jakim będzie zaplanowany na dzień 27 lutego 2017 roku koncert charytatywny pod hasłem "Pomóżmy Madzi".
Więcej Przygotowania do wielkiego finału

Dziel się uśmiechem

03.02.2017
Miłość to czar wyrażający się oddaniem, głęboką radością z tego, że można istnieć dla drugiego człowieka i okazywać mu serce.
Więcej Dziel się uśmiechem

Bal nad bale...

03.02.2017
14 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie odbył się długo oczekiwany przez uczniów bal gimnazjalisty.
Więcej Bal nad bale...

Fundacja Dr Clown

28.12.2016
Partnerem naszej akcji charytatywnej stała się Warszawska Fundacja Dr Clown, która od lat leczy dzieci śmiechem.
Więcej Fundacja Dr Clown

Konkurs piosenki świątecznej- Merry Christmas

28.12.2016
Atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia jest dobrą okazją do wspólnej zabawy i refleksji. Święta wzbudzają w nas różne przemyślenia, wyzwalają chęć pomagania innym, i w takiej atmosferze częściej potrafimy mysleć o potrzebujących.
Więcej Konkurs piosenki świątecznej- Merry Christmas

Jeśli ktoś prosi nas o pomoc,to znaczy, ze jesteśmy jeszcze coś warci.

28.12.2016
Wyciągnij dłoń do tych, który Cię potrzebują… Bez względu na swój wiek, zawód, płeć, sytuację materialną – to nie ma znaczenie… liczy się serce… Dostrzeż to, że świat może być lepszy i to właśnie dzięki Tobie… Odkryj w sobie pasję działania na rzecz słabszych i pokrzywdzonych… Zobaczysz, jak Cię to wciągnie… Pomagając innym odkryjesz to, co tak na prawdę jest w życiu ważne i na czym warto się skupić… Przekonaj się, ile szczęścia w Twoje życie wniesie wyciągnięcie pomocnej dłoni w stronę kogoś po
Więcej Jeśli ktoś prosi nas o pomoc,to znaczy, ze jesteśmy jeszcze coś warci.

Kwesta przy kościele

21.12.2016
Przy kościele Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie niedzielę 18.12 2016 roku zorganizowaliśmy kolejną zbiórkę pieniędzy. Po każdej mszy uczniowie naszej szkoły zbierali fundusze na sprzęt rehabilitacyjny dla naszej niepełnosprawnej koleżanki. Ludzie byli bardzo chętni i skorzy do pomocy. Wolontariuszom udało się zebrać ponad 3 tysiace złotych.
Więcej Kwesta przy kościele

Kiermasz inny niż wszystkie

02.12.2016
Nasza pomoc właśnie dziś przejawiała się podczas kiermaszu galaretek "Złotóweczka na kółeczka" oraz sprzedaży cegiełek. Pomysłodawcą byli nauczyciele D.Tucka i R.Marciniec, szkolny wolontariat, a przede wszystkim nasza IIIB z wychowawcą..
Więcej Kiermasz inny niż wszystkie

Ruszyliśmy z akcją!

02.12.2016
,,Na nowe felgi dla Madzi zrzucić się nie zawadzi''- pod takim hasłem rozpoczęliśmy akcję zbierania funduszy dla naszej koleżanki -Madzi w ramach programu "Spółdzielnia dobrych serc- talenty mnożymy" organizowanego pod patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy.Naszym celem jest zebranie środków na sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnej koleżanki.
Więcej Ruszyliśmy z akcją!