Lista szkół
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza  w  Krasnymstawie

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie

Kontakt

ul. Poniatowskiego 37
Krasnystaw 22-300

O naszej szkole

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie to placówka ze 100- letnim dorobkiem, bogatą tradycją oraz własną obrzędowością.

BlogowiSKO szkoły

Zachowaj trzeźwy umysł

20.11.2017
Talentowicze pamiętają również o bezpieczeństwie. Podczas tygodnia profilaktycznego mogli się dowiedzieć jeszcze więcej na ten temat.
Więcej Zachowaj trzeźwy umysł

Pływające Talenty

13.11.2017
9 listopada 2017 roku na krytej pływalni w Krasnymstawie odbyły się powiatowe zawody pływackie. W kategorii "Igrzyska młodzieży" drużyna naszej szkoły okazała się bezkonkurencyjna.
Więcej Pływające Talenty

Wędrujący Filmoznawca

12.11.2017
W ramach współpracy z II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie uczestnicy Talentowiska 9 listopada 2017 r. wzięli udział w warsztatach „Wędrujący Filmoznawca Filmoteki Szkolnej – o filmie w szkole” prowadzonych przez dr Karola Jachymka z Uniwersytetu SWPS.
Więcej Wędrujący Filmoznawca

Jesteśmy gotowi!

12.11.2017
Uskrzydleni ubiegłorocznym sukcesem w Talentowisku, powróciliśmy pełni sił i zapału do pracy. Jesteśmy gotowi podjąć nowe wyzwania. Będzie to dla naszej szkoły i naszego środowiska lokalnego rok bogaty w wydarzenia.
Więcej Jesteśmy gotowi!

Niesamowita przygoda w nagrodę za wielkie serce i pomoc Madzi

20.06.2017
Niezapomniane wspomnienia będą mieli uczniowie klasy III b naszego gimnazjum, którzy 19 czerwca 2017 roku odwiedzili ZOOM NATURY w Janowie Lubelskim. W nagrodę za udział w Talentowisku i za zajęcie II miejsca w regionie w związku z przeprowadzoną akcją charytatywną dla swojej niepełnosprawnej koleżanki sponsorzy konkursu oraz Zarząd Banku Spółdzielczego w Izbicy przyczynili się do wyjazdu integracyjnego młodzieży do parku rozrywki.
Więcej Niesamowita przygoda w nagrodę za wielkie serce i pomoc Madzi

"Felgi dla Magdy"- reportaż

15.05.2017
28 kwietnia 2017 roku o godzinie 17.30 w programie TVP 3 "Zdarzenia" został wyemitowany reportaż o Magdzie Zadrąg- bohaterce naszego przedsięwzięcia.
Więcej "Felgi dla Magdy"- reportaż

Fanpage na Facebooku

26.03.2017
O naszej akcji charytatywnej mogą dowiedzieć się użytownicy facebooka. Założyliśmy fanpage "Pomóżmy niepełnosprawnej Madzi".
Więcej Fanpage na Facebooku

Ekipa TVP3 w Jedynce

23.03.2017
Wizyta ekipy telewizyjnej TVP 3 na czele z panią redaktor Anną Rapcewicz - Wiśniewską w naszej szkole.
Więcej Ekipa TVP3 w Jedynce

Dziękujemy

15.03.2017
Mieć dobre serce, zawsze służyć innemu, być bliźnim pomocnym, nie pytać się czemu. To daje zawsze prawdziwą radość życia i w duszy zostają radosne przeżycia.
Więcej Dziękujemy

Pomoc dla "pogorzelców"

15.03.2017
Bezinteresowność, ofiarność i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka – to cechy które rozwijamy w naszej szkole. Przykładem jest odpowiedź na apel z jakim zwróciła się do nas Społeczność z Jaślikowa. Była to prośba o wsparcie dla rodziny z dwójką dzieci , która straciła dom w wyniku pożaru.
Więcej Pomoc dla "pogorzelców"

Dobrych serc nie zabrakło

08.03.2017
Publikacje na temat naszych działań w prasie- "Super tydzień" z dnia 6 marca 2017 rok"Podarują Magdzie nowe kółka"
Więcej Dobrych serc nie zabrakło

Media o naszych działaniach

17.02.2017
Uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą skorzystali z zaproszenia dziennikarki pani Anny Rapcewicz- Wiśniewskiej i wzięli udział w programie TVP3 Lublin ,,Między Wisłą, a Bugiem".Cieszymy się, że o naszej akcji dotrą informacje do społeczności z regionu i województwa.
Więcej Media o naszych działaniach

Przygotowania do wielkiego finału

17.02.2017
Uczniowie klasy III b przygotowują się pełną parą do wielkiego wydarzenia, jakim będzie zaplanowany na dzień 27 lutego 2017 roku koncert charytatywny pod hasłem "Pomóżmy Madzi".
Więcej Przygotowania do wielkiego finału

Dziel się uśmiechem

03.02.2017
Miłość to czar wyrażający się oddaniem, głęboką radością z tego, że można istnieć dla drugiego człowieka i okazywać mu serce.
Więcej Dziel się uśmiechem

Bal nad bale...

03.02.2017
14 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie odbył się długo oczekiwany przez uczniów bal gimnazjalisty.
Więcej Bal nad bale...

Fundacja Dr Clown

28.12.2016
Partnerem naszej akcji charytatywnej stała się Warszawska Fundacja Dr Clown, która od lat leczy dzieci śmiechem.
Więcej Fundacja Dr Clown

Konkurs piosenki świątecznej- Merry Christmas

28.12.2016
Atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia jest dobrą okazją do wspólnej zabawy i refleksji. Święta wzbudzają w nas różne przemyślenia, wyzwalają chęć pomagania innym, i w takiej atmosferze częściej potrafimy mysleć o potrzebujących.
Więcej Konkurs piosenki świątecznej- Merry Christmas

Jeśli ktoś prosi nas o pomoc,to znaczy, ze jesteśmy jeszcze coś warci.

28.12.2016
Wyciągnij dłoń do tych, który Cię potrzebują… Bez względu na swój wiek, zawód, płeć, sytuację materialną – to nie ma znaczenie… liczy się serce… Dostrzeż to, że świat może być lepszy i to właśnie dzięki Tobie… Odkryj w sobie pasję działania na rzecz słabszych i pokrzywdzonych… Zobaczysz, jak Cię to wciągnie… Pomagając innym odkryjesz to, co tak na prawdę jest w życiu ważne i na czym warto się skupić… Przekonaj się, ile szczęścia w Twoje życie wniesie wyciągnięcie pomocnej dłoni w stronę kogoś po
Więcej Jeśli ktoś prosi nas o pomoc,to znaczy, ze jesteśmy jeszcze coś warci.

Kwesta przy kościele

21.12.2016
Przy kościele Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie niedzielę 18.12 2016 roku zorganizowaliśmy kolejną zbiórkę pieniędzy. Po każdej mszy uczniowie naszej szkoły zbierali fundusze na sprzęt rehabilitacyjny dla naszej niepełnosprawnej koleżanki. Ludzie byli bardzo chętni i skorzy do pomocy. Wolontariuszom udało się zebrać ponad 3 tysiace złotych.
Więcej Kwesta przy kościele

Kiermasz inny niż wszystkie

02.12.2016
Nasza pomoc właśnie dziś przejawiała się podczas kiermaszu galaretek "Złotóweczka na kółeczka" oraz sprzedaży cegiełek. Pomysłodawcą byli nauczyciele D.Tucka i R.Marciniec, szkolny wolontariat, a przede wszystkim nasza IIIB z wychowawcą..
Więcej Kiermasz inny niż wszystkie

Ruszyliśmy z akcją!

02.12.2016
,,Na nowe felgi dla Madzi zrzucić się nie zawadzi''- pod takim hasłem rozpoczęliśmy akcję zbierania funduszy dla naszej koleżanki -Madzi w ramach programu "Spółdzielnia dobrych serc- talenty mnożymy" organizowanego pod patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy.Naszym celem jest zebranie środków na sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnej koleżanki.
Więcej Ruszyliśmy z akcją!