Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazjum im. Jana Zamoyskiego w Starym Zamościu
Wywiad z wiceprezesem Banku Spółdzielczego w Izbicy..

Wywiad z wiceprezesem Banku Spółdzielczego w Izbicy..

Warszawa 03.02.2015

Wywiad z wiceprezesem Zarządu Banku Spółdzielczego w Izbicy Panem Mariuszem Nożyńskim przeprowadzonym przez członków SKO – Basię Ptak i Kasię Budzyńską .

 1.Jakie jest Pana wykształcenie? Jaką szkołę Pan ukończył? Od kiedy Pan pełni to stanowisko?

Posiadam wykształcenie wyższe bankowe.Uczelnie na których miałem przyjemność studiować: Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu kierunek ekonometria i informatyka, Politechnika Rzeszowska kierunek ekonometria i informatyka, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu kierunki bankowość i zarządzanie ryzykiem w banku spółdzielczym.Pracę w Banku Spółdzielczym w Izbicy rozpocząłem 1 października 2000 roku, natomiast funkcję Wiceprezesa pełnię od 01.06.2012 roku.

2.Jakie są Pana obowiązki na stanowisku wiceprezesa?

W Zarządzie Banku Spółdzielczego w Izbicy pełnię funkcję Wiceprezesa do spraw handlowych,. Moje obowiązki na tym stanowisku to: koordynowanie działań sprzedażowych, marketingowych, działalności placówek Banku oraz nadzór nad opracowywaniem regulacji związanych z działalnością handlową. 

3.Co robił Pan wcześniej?

Praca w Banku Spółdzielczym w Izbicy jest moją drugą pracą jakiej się podjąłem. W okresie kiedy studiowałem,  pracowałem rok  w sklepie spożywczym. 

4.Czy młody wiek według Pana pomaga czy przeszkadza w zajmowaniu ważnego stanowiska?

Młody wiek nie przeszkadza w zajmowaniu ważnego stanowiska. Ludzie młodzi są ambitni, pracowici, pomysłowi, chcą zdobywać wiedzę. Trzeba jednak zauważyć, że do objęcia ważnego stanowiska wymagane jest również odpowiednie doświadczenie zawodowe, wykształcenie, umiejętność kierowania ludźmi, odporność na stres i umiejętność podejmowania decyzji. Jeżeli osoba młoda posiada wszystkie te cechy to sam wiek nie odgrywa decydującej roli. 

5.Czy praca w tym banku na stanowisku prezesa to spełnienia Pana marzeń ?Czy do tego Pan dążył?

Będąc młodym chłopakiem, który kończy średnią szkołę o specjalizacji mechanik samochodowy, nie planowałem zostać Wiceprezesem, nie planowałem pracować w bankowości. Moje plany związane były z pracą w Wojsku Polskim lub kontynuowaniem nauki technicznej na studiach wyższych. Biorąc pod uwagę pojawienie się i szybki, już w tamtych czasach, rozwój informatyki, pomyślałem, że w niedługiej przyszłości informatyka będzie podstawą funkcjonowania i rozwoju gospodarek i społeczności świata. Wybór informatycznego kierunku kształcenia okazał się trafiony. Po ukończeniu wyższej szkoły w Zamościu otrzymałem pracę w Banku Spółdzielczym w Izbicy w którym  do dzisiaj pracuję. W maju 2012r. otrzymałem propozycję wejścia do Zarządu Banku na stanowisko Wiceprezesa. Dzisiaj mogę powiedzieć że jestem dumny z możliwości pracy w Banku Spółdzielczym w Izbicy.   

6.Jak dalej może rozwijać się Pana kariera?

Na pytanie odpowiem w następujący sposób. Jeżeli Bank Spółdzielczy w Izbicy będzie się rozwijał,  moja kariera również będzie się rozwijać. Rozwój Banku Spółdzielczego w Izbicy jaki ma miejsce w ostatnim czasie jest dla wszystkich widoczny.  Zmienia się jakość obsługi klientów, wprowadzamy nowe usługi, nowe technologie, nie odstępujemy od konkurencji. Co jest najważniejsze i doceniane przez naszych klientów, działamy lokalnie, współpracujemy z lokalną społecznością, ze szkołami realizując program edukacyjny talentowiSKO,  wspieramy lokalne inicjatywy społeczne.  Rozszerzamy teren swojej działalności.Uczestnicząc  w rozwoju Banku Spółdzielczego w Izbicy mogę powiedzieć, że jestem spełniony zawodowo. 

7.Jak wygląda Pana dzień w pracy?

 Swój dzień pracy zaczynam od włączenia komputera, odbieram bankową pocztę mailową. Kontaktuję się w bieżących sprawach z pracownikami tj: tworzenie nowych produktów, opracowywanie kampanii marketingowej, rozwiązywanie bieżących problemów.

8.Co lubi Pan robić poza pracą? Ma Pan jakieś hobby, zainteresowania ?

Poza pracą lubię grać na perkusji, gram również na akordeonie. Z synem Przemkiem, często gramy w piłkę na boisku osiedlowym. Kiedy Przemek był mniejszy, aby zachęcić go do ruchu, musiałem wymyślać różne gry i zabawy, przez co zwracaliśmy uwagę innych dzieci na boisku. Oczywiściej przyjemnie jest bawić się lub grać  w dużej grupie dzieci, więc każde dziecko było zapraszane do wspólnej zabawy. Tak zostało do dzisiaj.  Często zdarza się, że kiedy idziemy przez osiedle, dzieci pytają się syna czy przyjdzie na boisko pograć, ale oczywiście razem z tatą.  Lubię jeszcze dobry film, wczasy nad morzem lub w górach.

 9.W Polsce mamy bardzo dużo banków- my młodzież znamy je przede wszystkim z reklam. Proszę nam wytłumaczyć jak tworzy się ranking banków i jaką pozycję zajmują Banki Spółdzielcze.

 Metodologia tworzenia rankingów bankowych jest różna, najczęściej jednak jest to ankieta. Większość z publikowanych rankingów nie uwzględnia Banków Spółdzielczych. Może jest to związane z tym, że w Polsce funkcjonują 563 banki spółdzielcze. Przeprowadzający rankingu kierują się może tym, że ankieta uwzględniająca wszystkie banki spółdzielcze może być nieczytelna, trudniejsza do wykonania itd... Bank Spółdzielczy w Izbicy zrzeszony jest w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. (Bank BPS) występuje w publikowanych rankingach i reprezentuje zrzeszone banki. Należy pamiętać, że oferta banków zrzeszonych w Banku BPS jest zróżnicowana. Banki Spółdzielcze od dziesiątek lat zajmują ważną pozycję na polskim rynku finansowym. To ludzie, może Wasi ojcowie i dziadkowie, będący członkami Banku Spółdzielczego, tworzyli te instytucje aby zapewnić lokalnej społeczności rozwój poprzez łatwy dostęp do usług bankowych. 

Więcej zdjęć na stronie szkoły w artykule TalentowiSKO : http://www.gimstzamosc.pl/ 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania